Paović nije uspjela

Antonija Pavlić • subota, 11.10.2008.

Jedina preostala hrvatska predstavnica na EP-u u Petrogradu nije uspjela pobjedom u četvrtfinalu osigurati novu medalju te će tako iz Moskve ipak samo s broncom u ekipnom dijelu natjecanja.

Ako su zakazali muški predstavnici, od kojih se očekivalo daleko više od poraza u prvom kolu, tu su, da obraz Hrvatskoj osvjetlaju ženske predstavnice predvođene, ne Tamarom Boroš već Sandrom Paović koja je u pojedinačnom dijelu turnira dogurala do četvrtfinala.

Iako sjajan rezultat, ostaje žal za propuštenom prilikom u susretu s Mađaricom Toth, budući da 2:0 iz prva dva seta nije uspjela pretočiti u nešto konkretnije, više. Zaredom je potom Mađarica osvojila četiri seta i došla do vrijedne pobjede i ulaska u polufinale.

U ostalim četvrtfinalnim susretima Tan Monfardini je u pet setova pobijedila domaću predstavnicu, Trošnevu, Paskauskiene je eliminirala srebrnu u ekipnom dijelu turnira, Mađaricu Potu dok je Liu u posljednjm susretu četvrtfinala s 4:2 pobijedila Turkinju Melek Hu.

U muškom će dijelu turnira sutra biti veoma zanimljivo. Prolaze su dalje izborili Samsonov protiv Chena, Gardos protiv Monteira i Schlager protiv Lundquista s čistih 4:0, dok je probleme imao jedino branitelj naslova, Timo Boll protiv Danca Michaela Mazea (4:2).