Startali i Grci

Branimir Korać • nedjelja, 12.10.2008.

S prva tri susreta prvog kola započelo je i grčko košarkaško prvenstvo. Uvjerljiv ulazak u sezonu upisao je Olympiakos koji je u gostima pregazio Egaleo...

Košarkaši Olympiakosa pokazali su već u prvom susretu kako ove sezone s pravom konkuriraju za najviše domete na svim poljima. Prvo kolo donijelo im je gostovanje kod Egalea i uvjerljivu pobjedu 90:65. Domaćin se dobro držao tek u početnoj fazi kada je i poveo 17:10 da bi već do poluvremena zaostajao 19 poena. U sastavu Olympiakosa nije bilo Nikole Vujčića, a najbolji su bili Josh Childress sa 16 poena i Giannis Bouroussis s 11 poena i deset skokova. U domaćem sastavu Leemir Goldwire ubacio je 14 poena uz pet asistencija, a 14 poena dodao je i Chris Bracey. Vladimir Krstić igrao je 13 minuta i ubacio jedan poen (0/2) uz dvije ukradene i četiri izgubljene lopte.

Ubačenim slobodnim bacanjem Svena Schultzea pet sekundi prije kraja produžetka Olympia je svladala novaka u društvu prvoligaša Trikalu 67:66. U neizvjesnom dvoboju domaćin je imao tri minute prije kraja produžetka plus pet, ali Bogdanos serijom 5:0 dovodi susret u neizvjesne vode. Schultze s 19 poena i Marios Batis s 15 poena i pet skokova predvodili su domaćina, a kod gostiju istaknuli su se Dimitris Bogdanos s 18 poena i Prodros Nikolaidis sa 16 poena.

Pobjedom je startao i Aris na svom parketu protiv Panelliniosa. Domaćin je kontrolirao rezultat svih 40 minuta i na kraju zasluženo i očekivano slavio. Dimitris Tsaldaris ubacio je 21 poen (pet trica), a Blagota Sekulić dodao je 13 poena. Kod gostiju Ivan Radenović ubacio je 17 poena, a Brad Newley 15 uz pet skokova. Jurica Golemac za 31 minutu ubacio je sedam poena (3/6) uz sedam skokova, dvije asistencije i dvije osvojene lopte.

Grčko prvenstvo, prvo kolo:
Olympia Larisa - Trikala 67:66 (produžetak), Aris - Panellinios 70:64, Egaleo - Olympiakos 65:90.