Eriksson i Meksiko posrnuli na Jamajci

Maja Giljanović • nedjelja, 12.10.2008.

Neočekivanom se pobjedom okitio v.d. izbornika Theodore Whitmore čija je Jamajka u Kingstonu nanijela prvi poraz u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2010. Meksiku Svena Gorana Erikssona...

Tri boda vrijedan gol u 14. je minuti postigao Ricardo Fuller čiji je udarac iz daljine zakačio Rafaela Marqueza, promijenio putanju i ostavio vratara Oswalda Sancheza nemoćnim na krivoj nozi.

Whitmore - vatrogasac Saveza kojeg su privremeno postavili umjesto Brazilca Rene Simoesa, a koji ih je, pak, ostavio sa samo bodom iz prijašnje tri utakmice - vratio je Jamajku u igru: "Momci su ustrajali na taktici dogovorenoj u svlačionici, a poslužila nas je i sreća. Ovaj rezultat sada, međutim, moramo potvrditi u srijedu protiv Hondurasa".

Meksiko je s druge strane ubilježio prvi poraz nakon tri pobjede, a večer će po zlu osobito upamtiti Marquez čiji je pokušaj glavom, naime, u drugom poluvremenu zaustavila prečka.

SAD su, pak, smlavile Kubu - 6:1 - golovima Beasleyja (dva), Donovana, Chinga, Altidorea i Onyewua, a razloge porazu kubanska je televizija pronašla u prebjegu, čini se, Pedra Faifea i Reyniera Alcantea koji su dan prije utakmice nestali iz hotela i gubi im se svaki trag.

Prve dvije reprezentacije iz skupina 1, 2 i 3 prolaze u četvrto kolo gdje ih čekaju međusobne utakmice svakog sa svakim nakon kojih tri najuspješnije osiguravaju izravan plasman u JAR, a četvrtoplasirana igra play-off protiv petoplasirane iz Južne Amerike.

CONCACAF, 4. kolo:
SAD - Kuba 6:1, Gvatemala Trinidad i Tobago 0:0, Jamajka - Meksiko 1:0, Honduras - Kanada 3:1, Surinam - Kostarika 1:4, Haiti - Salvador 0:0