Uvjerljiv poraz uoči povratka

Mihaela Bradovski • nedjelja, 12.10.2008.

I u drugom pripremnom susretu u Italiji nogometaši Zagreba nisu zabilježili uspjeh. Nakon srijede i remija protiv Sambonifacese, jučer su "bijeli", uoči povratka u metropolu, doživjeli uvjerljiv poraz od veronskog Chieva...

Do pogotka Marcolinija u 20. minuti Pjesnici su bili potpuno ravopravan suparnik članu Serie A. U tom su prvom poluvremenu igrači Luke Pavlovića pružili dostojan otpor, ali i zabilježili nekoliko vlastitih izglednih prilika. Gledajući igru u tom prvom dijelu, ukupni rezultat 4:1 puno je lošiji od same predstave gostujuće momčadi.

Pad u igri "bijelih" i velik broj pogrešaka u nastaku rezultirali su još trima pogocima u mreži Josipa Škorića. U listu strijelaca upisali su se Bentivoglio, Iunco i Rigoni, a jedini pogodak Pjesnika na susretu dijelo je Tomislava Labudovića u 85. minuti. Nakon ubačaja Piškora iz kornera Zagrebov je obrambeni igrač glavom poentirao iza vratara domaćih.

Još tamo od susreta sa Šibenikom u Zagrebovom sastavu nema napadača Davora Vugrinca. Najiskusniji Zagrebaš minutažu nije upisao niti na ovim mini pripremama iako je otputovao s ostatkom momčadi. U Kranjčevićevoj se nadaju kako će "Vuga" biti spreman za iduće domaće susrete protiv Zadra, Varteksa i Rijeke.

1Rijeka 715:1+1417
2Hajduk 712:5+717
3Dinamo 819:9+1016
4Varaždin 86:4+212