Timo Boll ispisao povijest

Antonija Pavlić • ponedjeljak, 13.10.2008.

27-godišnji je Nijemac posljednjeg dana natjecanja na EP-u u Petrogradu osvojio i treću zlatnu medalju te tako postao prvi u povijesti koji je obranio naslove europskog prvaka u svim kategorijama. Titula europske prvakinje je pak pripala litvanskoj predstavnici Ruti Paskauskiene, dok su zlato u parovima osvojile Mađarice Toth i Pota.

31-godišnja osvajačica europskog zlata nije na početku turnira bila među favoritima, iako je u tri navrata na europskim prvenstvima osvojila zlato u mješovitim parova, te isto toliko puta u parovima, dok joj je najbolji rezultat u pojedinačnoj konkurenciji četvrtfinale EP-a 2003. u Italiji. 90. igračica svijeta tako je sve iznenadila i svoj najbolji rezultat u pojedinačnom natjecanju postigla tek u 31. godini života.

Apsolutni pobjednik u muškoj konkurenciji, Timo Boll, u devet je dana odigrao 21 susret, od toga sedam pojedinačnih, pet u parovima i devet u ekipnom dijelu natjecanja, te je osvojio tri zlatne medalje, po jednu u svim kategorijama u kojima je zaigrao. U paru je sa sunarodnjakom Cristianom Süssom osvojio zlato protiv austrijskog para Schlager/Keen, dok je u ekipnom dijelu natjecanja s Njemačkom pomeo konkurenciju unatoč dva osobna poraza protiv Wernera Schlagera i Vladimira Samsonova.

U pojedinačnom je natjecanju Boll uspio izvući ono najbolje od sebe, pobijedivši u pet susreta s rezultatom 4:0, te u dva, u četvrtfinalu protiv Michaela Mazea i finalu protiv Vladimira Samsonova, s 4:2.