Hrvatski klubovi "tutnje" kvalifikacijama

Bernard Jurišić, HINA • petak, 17.10.2008.

Sva četiri hrvatska predstavnika u vaterpolskim euro-natjecanjima slavila su pobjede. Vaterpolisti Jug CO-a i Šibenika NCP bii su uspješni u kvalifikacijama za Ligu prvaka, a Mornar BS i Primorje EB u Kupu LEN-e...

Jugaši su u Duisburgu sa 14-8 svladali crnogorsku Budvansku Rivijeru, dok su Šibenčani u Egeru sa 13-3 bili bolji od slovačkih Hornetsa iz Košica. Dubrovčani su tako odradili najteži dio posla uvjerljivo pobijedivši dva najjača protivnika Posillipo i Budvansku Rivijeru i do kraja kvalifikacija bi trebali mirno sačuvati praktično već izboren plasman u Ligu prvaka.

U subotu naše predstavnike očekuju po dva dvoboja, Jug će igrati protiv domaćeg ASC Duisburga (10.45 sati) i Olympica iz Nice (20.30), dok Šibenčane tek očekuju najteži protivnici - Barcelona u 13h) i domaćin turnira ZF Eger u 19:30. Plasman u Euroligu ostvarit će po dvije prvoplasirane momčadi iz svake skupine.

Vaterpolisti Mornara BS i Primorja EB upisali su pobjede u 1. kolu kvalifikacijskih turnira Kupa LEN. Mornar je na plivalištu u Poljudu domaćin skupine C, a u prvom je nastupu sa 22-7 svladao nizozemski Barendrecht, dok je Primorje u Istanbulu u skupini A sa 20-4 nadvisilo njemački Neuköln.

Mornar će se za jedno od prva dva mjesta u skupini koja vode u drugi krug natjecanja još susresti sa španjolskim Sant Andreuom (subota, 19.15 sati) i slovačkim Košicama (nedjelja, 10.45), dok će suparnici Primorja biti portugalski CDU Porto (subota, 17.00) i turski Galatasaray (nedjelja, 10.30).