Zaboku i drugi domaći ogled

Goran Markuš • nedjelja, 19.10.2008.

Iako su rezultatski gledano Zabočani večeras potpuno nadigrali svoje protivnike na terenu se do zadnjih minuta vodila teška borba za prevlast koju su Zagorci ipak uspjeli izboriti i tako se popesti na sam vrh u ukupnom poretku…

Domaćini nešto bolje otvaraju susreti i već na samom startu bježe na +6 da bi se gosti iz Šibenika uspjeli probuditi i tricama Luke Petkovića (16 poena, 6 skokova) i Marija Filipovića (12 poena) stigli na minimalnih 16:15 uoči prvog manjeg odmora. Međutim, iako tijekom druge četvrtine gosti nakratko prelaze u vodstvo Zabočani na veliki odmor odlaze sa +2 i devetoricom svojih igrača upisanih u listu strijelaca.

Ponovno odličan Luka Žorić (20 poena, 12 skokova), nekadašnji igrač upravo Šibenika, tada pokreće veliku 12:3 seriju Zabočana za 46:35 samo sedam minuta prije kraja treće četvrtine, no Zoran Kalpić, trener Šibenika tada donosi odluku koja se kasnije pokazuje njegovim najboljim potezom.

Naime, naređuje svojoj momčadi igranje zonske obrane koja njegov klub nakon samo šest minuta vraća na mala dva poena zaostatka. Međutim, da se na posljednji odmor ne bi otišlo za minimalnom prednošću ponovno se pobrinuo Žorić sa svoja tri poena, a pridonio je i Ive Ivanov (8 poena, 7 skokova) košem sa zvukom sirene.

+7 domaćina brzo se topi i uz pet poena Petkovića gosti rade 8:2 seriju i približavaju se na minimalnih 56:55 samo šest minuta prije završetka susreta, no tada se utakmica lomi. Domaćini pojačavaju obranu i gosti ne uspijevaju zabiti do kraja susreta što Zabočani koriste i rutinski završavaju susret sa ogromnih 15 poena razlike.

"Kolektiv je još jednom proradio kad je to trebalo, a Žorić je odličnom igrom ponovno doveo momčad do nove pobjede. Ukoliko i ubuduće protivnika zadržimo na 60-ak poena siguran sam da ćemo biti u prilici pobijediti u svakom susretu", izjavio je trener Zabočana, Dragutin Črnjević

Nezadovoljan nije bio ni trener Šibenika, Zoran Kalpić: "Još smo jednom dokazali da nismo zreli za rješavanje neizvjesne utakmice u kojoj se za pobjedu treba boriti do posljednjih minuta. Nedostaje nam taktičke zrelosti, no to nikako ne znači da sam nezadovoljan igrom svoje ekipe, posebice obrambenom. Na kraju utakmice podbacili smo u napadu i to je sve."