Jug ostvario i petu pobjedu

Vedran Babić • nedjelja, 19.10.2008.

U posljednjem kolu drugog kvalifikacijskog kruga za Euroligu u Duisburgu, vaterpolisti Juga zadržali su stopostotni učinak pobjedom nad Sintez Kazanom 12:8...

JUG CO - SINTEZ KAZAN 12:8 (2:1, 4:2, 3:2, 3:3)

Euroliga, 2. kvalifikacijski krug, 5. kolo, skupina Duisburg

JUG CO: Vićan (7 obrana), Vranješ 1, Bošković, Azevedo 2, Joković 2, Smodlaka 1, Marković 1, Bušlje, I. Sukno 1, Dobud 3, Drobac, Obradović 1, S. Sukno. Trener: Elvis Fatović.

Sintez Kazan: Dudkin (5 obrana), Basik, Katkov, Latipov, Savić, Belofastov 2, Fatakhutdinov, Dokučajev 1, Aksenov 2, Zakirov 1, Elizarov 1, Schertwitis 1, Koshkarov. Trener: Vladimir Zakharov.

Igrač više: Jug CO 9/4, Sintez Kazan 10/4.

Peterci: Jug CO - , Sintez Kazan 1/1.

Premda su još jučer i teoretski osigurali plasman u Euroligu, kojeg po kvaliteti i po igri i te kako zaslužuju, Jugaši su novom pobjedom stavili pečat na sjajan kvalifikacijski krug u Duisburgu. Protiv Juga su se ovog tjedna redom "utopili" Posillipo, Budva, domaćin Duisburg, Nica i jutros Kazan, koji je također bio nemoćan pred naletom Juga.

Dubrovčani su kontrolirali utakmicu od početka do kraja tako da pobjednik ni u jednom trenutku nije bio upitan. U prvom poluvremenu Jug je imao vodstvo 6:3, da bi tek u nastavku gosti malo došli do daha. S tri pogotka Nikša Dobud bio je najbolji strijelac u pobjedničkoj momčadi, a s dva su ga pratili Azevedo i Joković.

Drugo mjesto u skupini i Euroligu izborila je Budvanska Rivijera sinoćnjom tijesnom pobjedom upravo nad Kazanom 11:10.

Ždrijeb za Euroligu je 9. studenog, a Juga čeka mjesto u trećoj jakosnoj skupini.