Košarka: Puntamika uspješna u Jazinama

Martina Oštrić • nedjelja, 19.10.2008.

Košarkaši Borika - Puntamike na domaćem su terenu došli do prve ovosezonske pobjede. Rezultatom 85:80 u polupraznim Jazinama stradao je Dubrovnik...

Nakon svih problema proteklog tjedna Jazine su konačno dočekale prvu ovosezonsku utakmicu u kojoj je momčad Borika - Puntamike ugostila Dubrovnik. Izjednačena prva četvrtina započela je vodstvom zadarske momčadi od 2:0, no u istoj minuti Dubrovčani odgovaraju tricom.

Koš za košem epilog je gotovo cijele prve četvrtine, a premda su igrači Borika uglavnom vodili tijekom prvih deset minuta, u posljednjoj minuti Dubrovčani rade mini seriju, te se na prvi dvominutni odmor odlazi rezultatom 23:25 za goste.

Druga četvrtina za košarkaše trenera Tihomira Bujana nije započela dobro. Nakon nepune dvije minute -2 se pretvara u -5, a vodstvo protivničke momčadi je iz minute u minutu raslo, da bi u 16. minuti iznosilo čak devet poena. Ipak, pri kraju četvrtine, zahvaljujući nekoliko promašaja protivničkih igrača košarkaši Puntamike se vraćaju, te na poluvrijeme odlaze s deficitom od samo tri poena.

Spomenimo i da je trener Dubrovčana, Darko Kunce, u posljednjoj minuti prvog poluvremena zaradio tehničku grešku, no košarkaši Borika nisu iskoristili takav bonus kako bi izjednačili rezultat. Od dva slobodna bacanja Puntamičani su bili uspješni samo jednom, a pokušaj da se poentira u sljedećem napadu propao je nakon gubitka lopte, pa prvo poluvrijeme završava rezultatom 40:43.

U trećoj četvrtini gosti su nastavili s uspješnim napadima, te nakon pet minuta opet imaju osjetnu prednost od šest poena. Ipak, domaćini si nisu dozvolili reprizu druge četvrtine pa nešto agresivnijom obranom u nastavku vraćaju se na -2.

Tricom u sedmoj minuti drugog poluvremena prvi put nakon 19:17 u prvoj četvrtini domaćini prelaze u vodstvo koje nisu uspjeli zadržati do kraja treće dionice, pa se u posljednjih deset minuta ulazi izjednačenim rezultatom.

Posljednja četvrtina utakmice najsličnija je prvoj - koš za košem i izmjena vodstva s obje strane. Već u trećoj minuti gosti zbog nesportske pogreške domaćih imaju priliku povećati vodstvo od dva poena, no samo jedan postignuti poen iz slobodnih bacanja i izgubljena lopta u napadu otvorila je domaćima priliku da preokrenu utakmicu u svoju korist.

Na sreću malobrojne publike koja je nedjeljnu predvečer odlučila provesti u Jazinama, domaći igrači ovog puta tu priliku nisu propustili, te su u posljednjih pet minuta poentirali čak 16 puta. Konačni rezultat od 85:80 donosi košarkašima Puntamike nešto lakši nastavak sezone kada ih čekaju dva gostovanja.

U gostujućoj momčadi najefikasniji je bio dvojac Ante Vranješ - Mario Lučić sa 17 pogodaka, dok je najuspješniji domaćin Roko Čiklić sa 20 poena.