Odličan debi Slavena Rimca

Branko Barić • ponedjeljak, 20.10.2008.

Ako je suditi prema prvom nastupu Slavena Rimca u svom novom klubu, čini se da je Le Havre potpuno pogodio angažiravši iskusnog Zagrepčanina. Rimac je odigrao vrlo zapaženu ulogu u prvoj prvenstvenoj pobjedi njegove ekipe...

Nakon neočekivana uvodna dva poraza u prvenstvu, uprava Le Havrea shvatila je da im je za neke veće domete potreban kvalitetan šuter i na brzinu su za tu ulogu angažirali Slavena Rimca. Igrač koji je proteklu sezonu odradio u Cedeviti u novom dresu debitirao je u subotu protiv Pau-Ortheza, momčadi koja je također u prva dva kola ubilježila poraze. Le Havre je slavio s 99:88, a Rimac je svojih 27 minuta iskoristio za 18 poena (šut za dva 3/6, šut za tri 3/6) i jedan skok. Efikasniji od njega jedino je bio T.J. Thompson koji je ubacio 25 poena.

Nakon prošlotjednog poraza u Podsusedu protiv Cedevite, Hyeres-Toulon ubilježio je i prvi ovosezonski prvenstveni poraz. Roanne je na svom parketu bio jednostavno prejak i na koncu slavio s 82:68. Taj Gray i Marcellus Sommerville predvodili su pobjednike s po 21 poenom, dok je na drugoj strani najučikovitiji bio Vincent Masingue s 19 poena i sedam skokova. Hrvoje Perinčić odigrao je svih 40 minuta za goste i ostvario double-double učinak s 12 poena i deset skokova.

Orleans i Le Mans nastavili su svoje nizove nepobjedivosti u prvenstvu. Orleans je sa 17 poena i deset skokova Ryvona Covilea svladao Vichyja rezultatom 72:58, dok je Cibonin suparnik u Euroligi u petak na gostovanju svladao Strasbourga sa 69:64. Najbolji pojedinac tog susreta bio je Dewarick Spencer s 22 poena i pet skokova.

LNB, četvrto kolo: Strasbourg – Le Mans 64:69, Orleans – Vichy 72:58, Le Havre – Pau-Orthez 99:88, Nancy – Besancon 92:85, Roanne – Hyeres-Toulon 82:68, Gravelines – ASVEL 77:70, Rouen – Cholet 76:60, Chalon/Saone – Dijon 96:70