Remizirali Zagreb i Slaven Belupo

Mihaela Bradovski • utorak, 21.10.2008.

Nogometaši Zagreba jučer su u Veslačkoj ugostili momčad Slaven Belupa. Bio je to sraz igrača s manjom minutažom, a svakoj je momčadi pripalo po jedno poluvrijeme...

ZAGREB – SLAVEN BELUPO 1:1

Strijelci: 0:1 Šehić (11), 1:1 Jurendić (55)

Zagreb: Bašić, Labudović, Mehmedagić, Pavlović, Palčić, Abdurahimi, Jugović, Oršulić, Pejić, Piškor, Jurendić (Sesar, Novosel, Vrbat, Bogdanović, Špičić)

Slaven Belupo: Pelin, Purić, Lapić, Maras, Bilen, Delić, Šafarić, Nynkeu, Filipović, Kresinger, Šehić (Pavec, Bulić, Rožman, Tepurić, Šestak, Sabo)

Gostujuća je momčad već u 11. minuti došla do vodstva. Mrežu vratara Bašića pronašao je Šehić. Pjesnici međutim nisu bili ništa slabiji, bio je to susret dvije izjednačene momčadi koje su igru preselile između dva šesnaesterca vrlo rijetko dolazeći u izgledne prilike. Iako uzbuđenja pred vratarima nije bilo i jedna i druga momčad igrala je čvrsto i borbeno, baš kao što to rade i u HNL-u.

Drugo je poluvrijeme donijelo nekoliko promjena u oba sastava, ali i izjednačenje Zagreba. S bijele je točke, u 55. minuti susreta, precizan bio napadač Josip Jurendić. Nakon godinu dana pauze prve je minute upisao napadač "bijelih" Matija Špičić, i iako je oprez bio prisutan, malo tko je mogao primjetiti strah u njegovom nastupu. Njegov je povratak veliki dobitak za momčad Pjesnika.

12. kolo Lige 18 odigrali su juniori i kadeti Zagreba. Niz loših rezultata nastavljen je i prošle subote na gostovanjima u Varažinu. Juniorska je momčad “bijelih” protiv vodećih vršnjaka Varteksa izgubila rezultatom 2:0, dok su kadeti upisali još jedan remi bez pogodaka. Oba sastava Pjesnika zauzimaju 13. mjesto, juniori su u deset odigranih susreta osvojili 12, a kadeti sa susretom više 13 bodova. Iduće na redu je domaćinstvo Kustošiji.

1Rijeka 715:1+1417
2Hajduk 712:5+717
3Dinamo 819:9+1016
4Varaždin 86:4+212