Mladost slavila u Nizozemskoj

Goran Tomičić • utorak, 21.10.2008.

Stolnotenisačice Mladosti Iskon su u trećem kolu Lige prvakinja u gostima svladale nizozemski Heerlen i upisale prvu ovosezonsku pobjedu...

Lin Jing je u prvom dvoboju svladala Tamaru Boroš, iako je naša igračica dobila prvi set. No, Kineskinja je vrlo preciznom igrom preokrenula rezultat i s uvjerljivih 11:4 u četvrtom setu donijela je prvi bod domaćoj ekipi.

Potom su Li Jiao i Li Yan pokazale iznimno kvalitetnu igru u kojoj su gledatelji mogli uživati. Li Yan je u prvom setu iskoristila poen za 11:9, ali je Li Jiao odmah uzvratila na isti način. U dramatičnom trećem setu je domaća igračica bila sretnija, no Li Yan je s agresivnih 11:6 u četvrtom setu izjednačila rezultat i na isti način odnijela pobjedu u petom setu.

Xia Lian se u trećem meču rutinski obračunala s Bakulom, iako je naša igračica solidno odigrala. Li Yan se u idućem meču suprotstavila Lin Jing. Domaća igračica je lako uzela prvi set, no Li Yan je u drugom bila koncentriranija. Treći set je bio identičan prvom, ali je naša Kineskinja preciznim servisima u nastavku meča bez većih problema pobijedila i izjednačila rezultat.

U odlučujućem dvoboju su igrale Li Jiao i Tamara Boroš. Naša najbolja igračica je s 12:10 uzela prvi set, ali je Kineskinja agresijom u drugom setu ekspresno izjednačila. Boroš je i u trećem setu uzela ključne poene, no Li Jiao se nije predala i još jednom je izjednačila. Peti set je bio nevjerojatno dramatičan, a Tamara Boroš je bila smirenije i rutinski je iskoristila priliku za slavlje Zagrepčanki.