Bundesliga, 9. kolo, 25.10.2008, 20:30 h
Bayer Leverkusen 2:0 Köln
Köln

Bayeru derbi i liderska pozicija

Petar Plevnik • petak, 24.10.2008.

U prvom susretu devetog kola Bundeslige Bayer je u rajnskom derbiju s 2:0 u Leverkusenu svladao Köln i tako privremeno zasjeo na čelo poretka...

Prilika da Bayer pobjedom zasjedne na čelo poretka i gostovanje lokalnog rivala Kölna u rajnskom derbiju bili su više nego dovoljan razlog da BayArena i ovaj bude rasprodana. 22 500 gledatelja u prvom dijelu nije vidjelo puno toga zanimljivog. Domaćini su imali dosta problema s probijanjem čvrsto postavljenih gostiju, tako da su u prvih 45 minuta mreže mirovale.

U nastavak susreta Bayer je ušao puno bolje i kao posljedica pritiska u 67. minuti Apotekari su stigli u vodstvo. Castro je izveo udarac iz kuta, Rolfes na drugoj vratnici glavom vraća na peterac, a usamljeni Friedrich glavom dovodi domaćine u vodstvo.

Iako do primljenog pogotka gotovo da nisu uputili opasniji udarac prema golu Bayera, gosti su u 70. minuti umalo stigli do izjednačenja, no Adler sjajno reagira na pokušaj Antara glavom s desetak metara. Sve dvojbe oko pobjednika riješene su u 84. minuti kada branič gostiju Geromel u svom 16-ercu ruši Schweglera, a Gekas s bijele točke postavlja konačnih 2:0.