Preokret Bayerna, Rivić i Vranješ asistenti

Petar Plevnik • subota, 25.10.2008.

Od pet subotnjih susreta devetog kola Bundeslige najzanimljivije je bilo u Münchenu, gdje je Bayern protiv Wolfsburga od 0:2 stigao do 4:2, dok je preokret, ali u korist gostiju, viđen u srazu Energieja i Eintrachta. Od hrvatskih igrača u ulozi asistenata bili su Stiven Rivić i Jurica Vranješ...

Unatoč činjenici da je njegov Wolfsburg nakon nešto više od pola sata igre na Allianz Areni imao vodstvo od 2:0, Felix Magath još se jednom iz Münchena vratio praznih ruku. Wolfsburg je poveo u 31. minuti nakon što Demichelis u 16-ercu Bayerna ruši Džeku, a Grafite iz 11-erca zabija za 0:1. Novi šok za Bavarce stigao je dvije minute kasnije kada Džeko glavom pogađa na ubačaj Hasebea za 0:2. Bayern se ipak uspio pribrati prije odlaska na odmor te pogotkom Riberya s 20-ak metara u 41. minuti smanjiti rezultat.

Na odmoru Klinsmann umjesto Odda uvodi Borowskog i Bayern u nastavak kreće puno ofenzivnije. Do zasluženog izjednačenja Bavarci stižu u 54. minuti kada Van Bommel glavom pogađa na ubačaj Klosea, da bi upravo Borowski u 63. minuti, ponovno na dodavanje Klosea, doveo Bayern u vodstvo. Najbolju prigodu da dođu do izjednačenja gosti su propustili u 72. minuti kada Schäfer topovskim udarcem s ruba 16-erca pogađa gredu. Sve dvojbe oko pobjednika Bayern je riješio Schweinsteiger u 80. minuti, a još jednom asistent je bio raspoloženi Klose.

Sličan preokret, ali u korist gostiju viđen je u Cottbusu, odakle je bodove odnio Eintracht i tako prepustio "fenjer" Energieju. Domaćini su sjajno krenuli te su pogocima Rangelova u osmoj i 15. minuti imali vodstvo od 2:0. Da se gosti neće predati sedam minuta prije odlaska na odmor sjajnim pogotkom s 25 metara najavljuje Fink.

Eintracht se u susret u potpunosti vratio u 68. minuti nakon što nepažnju domaće obrane koristi Fenin i pogađa za 2:2. Do potpunog preokreta gosti iz Frankfurta stigli su 74. minuti kada za konačnih 2:3 pogađa Liberopoulos. U redovima domaćina Mario Cvitanović zamijenjen je u 63. minuti susreta, dok je Stiven Rivić, asistent kod drugog pogotka, zamijenjen u 72. minuti. Treba napomenuti i kako je prvih 45 minuta za goste odigrao Krešo Ljubičić.

Sjajan start zabilježio je povratnik na klupu Borussije Mönchengladbach Hans Mayer, koji je u svom prvom susretu svladao Karlsruher. Do sva tri boda Borussia je stigla u 51. minuti kada kapetan domaćina Paauwe preciznim udarcem matira Millera za slavlje Borussije.

Najveće iznenađenje dogodilo se u Gelsenkirchenu, gdje Schalke nije uspio svladati Arminiju. Sjajnu prigodu za vodstvu Schalkea u četvrtoj je minuti nakon kombinacije s Kuranyijem promašio Rakitić, da bi Kuranyi na ubacivanje Rakitića u 34. minuti pogodio gredu. U 60. minuti gosti nakon drugog žutog kartona ostaju bez Kampera, no i s igračem manje Arminia je do kraja susreta uspjela stići do boda. Ivan Rakitić zamijenjen je u 66. minuti susreta.

Pobjednika nije bilo ni u dvoboju Hannovera i Werdera. Susret su bolje otvorili domaćini koji u devetoj minuti pogotkom nekadašnjeg igrača Werdera Schulza dolaze u vodstvo, da bi Werder nakon primljenog pogotka zaigrao bolje i do zasluženog izjednačenja stigao četiri minute prije odlaska na odmor, kada Hugo Almeida pogađa na asistenciju Jurice Vranješa za konačnih 1:1. Nakon dugo vremena bivši hrvatski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta za Werder.