Rimac samozatajan

Branko Barić • srijeda, 29.10.2008.

Le Havre i Rouen u utorak su unaprijed odigrali svoj susret desetog kola francuske lige. Gosti su šokirali momčad Slavena Rimca, a hrvatski košarkaš odigrao je do sada najslabiju utakmicu u novom dresu...

Kao i što se očekivalo, sudar dviju momčadi koje su do tada imale samo jednu pobjedu u prvenstvu bio je do samog kraja neizvjestan. Le Havre na poluvremenu imao četiri poena prednosti, no gosti to u nastavku nadoknađuju i prelaze u vodstvo. Novaci u prvoligaškom društvu nisu se prepali prigode za prvom gostujućom pobjedom, te na krilima Kevina Houstona (21 poen, devet skokova) privode susret kraju rezultatom 82:76.

Najefikasniji u redovima domaćih bio je T.J. Thompson s 15 postignutih poena, dok je Bingo Merriex dodao deset poena i deset skokova. Slaven Rimac je u svom trećem nastupu za novi klub bio prilično samozatajan, budući da je šutnuo tek dvije trice, od kojih je pogodio jednu, i dva slobodna bacanja za ukupnih pet poena. U 20 minuta provedenih u igri uspio je skupiti još i jedan skok i tri asistencije.

Peto kolo na rasporedu je već u petak i subotu, a ove dvije momčadi imaju pred sobom teške zadatke. Le Havre gostuje u Nancyju, a Rouen dočekuje Asvela.

LNB, deseto kolo: Le Havre – Rouen 76:82