Le Mans jedini bez poraza

Branko Barić • nedjelja, 02.11.2008.

Le Mans se brzo oporavio od bolnog poraza u euroligaškom srazu s Cibonom, te je zahvaljujući novoj prvenstvenoj pobjedi i prvom kiksu Orleansa nakon pet kola jedina momčad sa stopostotnim učinkom...

Momčad trenera Jacksona sve svoje frustracije koje su im zadali Prkačin i društvo iskalila je na ekipi Hyeres-Toulona. Najveći dio posla obavili su već u prvoj četvrtini kada su pobjegli na 13 pogodaka prednosti (24:11) i tu su prednost do kraja mirno čuvali. Cedevitini "krvnici", za koje nije nastupio ozlijeđeni Hrvoje Perinčić, uspjeli su doduše krajem treće dionice ponovno prići domaćinima na ispod deset razlike, no u posljednjoj četvrtini potpuno su se raspali i ubilježili poraz rezultatom 85:67. Brian Chase sa 16 poena i pet skokova, te Alain Koffi s 15 poena i šest skokova predvodili su domaće, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Austin Nichols s 24 poena.

Težak poraz ubilježio je i Le Havre na gostovanju u Nancyju. Domaćini su slavili s 86:69, a Slaven Rimac je za poražene odigrao 21 minutu i za to vrijeme devet poena (1/2 za dva, 1/2 za tri).

Orleans je svoj prvi ovosezonski poraz ubilježio u gostima kod Chalona, za kojeg je 17 poena postigao Stephane Risacher. Asvel je imao puno problema na gostovanju kod Rouena, no na koncu je ipak "iščupao" pobjedu rezultatom 72:70. Priključak za vodećima zadržali su i Gravelines i Roanne uvjerljivim domaćim pobjedama protiv Besancona, odnosno Pau-Ortheza.