Aris ne dopušta iznenađenja

Branimir Korać • nedjelja, 02.11.2008.

Subotnja četiri susreta u grčkom prvenstvu ponudila su dosta neizvjesnosti. Pobjednik je rješavan u posljednjih deset minuta a u susretu dana Aris je na svom parketu bio bolji od Maroussija...

Kolossos je u gostima zahvaljujući sjajnom danu Stevena Smitha iznenadio AEL i uzeo pobjedu 76:69. Nakon nešto sporijeg ulaska u utakmicu, gosti su do kraja prvog poluvremena preuzeli vodstvo i do kraja susreta nisu ga ispuštali. Smith je bio odličan, ubacio je 26 poena uz osam skokova, a Lance Harris dodao je 17 poena. Kod domaćina Giorgos Apostolidis ubacio je 21 poen, a Torin Francis dodao je 19 poena i osam skokova.

AEK je u pravoj maloj drami na gostujućem parketu svladao Trikalu 75:73. Domaći igrači imali su na poluvremenu plus 11, no to su u drugih 20 minuta ispustili i AEK je upisao pobjedu. Periklis Dorkofikis ubacio je 18 poena uz šest skokova kod gostiju, a Tarmo Kikerpill dodao je 13 poena. Kod domaćina William Avery ubacio je 20 poena uz šest skokova i pet asistencija, a Chris Massie dodao je 15 poena i sedam skokova.

Najlakše do pobjede stigao je Panellinios koji je svladao Kavalu 74:61. Kvaliteta je bila na strani domaćina koji nije dozvolio iznenađenje i predvođen Juricom Golemcom (20 poena, devet skokova) otišao je do pobjede. Anthony Grundy dodao je 17 poena. Kod gostiju 14 poena ubacio je Billy Thomas, a 12 uz pet skokova Antaras Kavaliauskas.

Aris je već do poluvremena došao do ogromnih plus 17 protiv Maroussija i naznačio kako će uzeti pobjedu. Međutim, uporni gosti nisu se predavali i uspjeli su u posljednjoj četvrtini doći i do minus šest, ali snage za veliki preokret nisu imali. Sean Marshall ubacio je 17 poena uz pet skokova, a Spencer Nelson dodao je po 11 poena i skokova kod domaćina. U sastavu Maroussija Kostas Kaimakoglou ubacio je 22 poena uz osam skokova, a Billy Keys dodao je 14 poena.