Egipćanima inicijativa u finalu

Maja Giljanović • ponedjeljak, 03.11.2008.

Egipatski Al-Ahly u prvoj je utakmici Afričke Lige prvaka slavio protiv Coton Sporta iz Kameruna te će obrani li prednost 16. studenog osvojiti rekordan šesti naslov...

Al-Ahly je pred 55.000 navijača u Kairu iskoristio tremu gostiju - Kameruncima je ovo prvo finale Lige prvaka u povijesti kluba (osnovanog 1986.) - povevši odmah u 2. minuti (Gomaa) da bi Flavio u 15. minuti podebljao prednost.

Angolac i Mohamed Aboutrika su se u nastavku ispromašivali: Flavio je imao još "brat-bratu" četiri 100%-tne prigode, a ni 2006. i 2008. osvajač Afričkog Kupa nacija te lani najpopularniji igrač svijeta u izboru IFFHS-a - ove godine naš Darijo Srna trenutno zauzima sedmo mjesto - nije uspio i treći put svladati Dauodu.

Al-Ahly je naslov osvajao 1982., 1987., 2001., 2005. i 2006., lani su izgubili u finalu od tuniskog Etoile Sahela (0:0, 3:1), a obrane li protiv Coton Sporta ova odvrti li se film samo dva gola prednosti, prestići će sunarodnjake Zamalek koji je slavio 1984., 1986., 1993., 1996. i 2002. te postati afrička verzije europskog Reala.