Kolo velikih razlika

Antonija Pavlić • četvrtak, 06.11.2008.

Nije nam previše zanimljivosti ponudilo 9. kolo 1. Dukat HRL. Ako izuzmemo susret Sesveta i TVIN-a koji je završio samo s pogotkom razlike, u svim su ostalim ogledima momčadi koje su se veselile u mreže svojih suparnica pospremile zavidnu količinu lopti...

U derbiju 9. kola, Lokomotiva je iskoristila premoć i upisala novu pobjedu, sedmu u dosadašnjem toku prvenstva i tako se smjestila odmah iza Podravke na drugo mjesto, kako bi po hijerarhiji snage i trebalo biti.

Od početka je susret vodila Lokomotiva, od početnih 3:0, pa do 4:4, rezultat koji će u ovom susret biti upisan kao jedino izjednačenje gošća iz Trogira. Na poluvremenu su Lokosice stvorile četiri razlike, da bi se u drugom dijelu semafor zaustavio na 29:24, dakle pet razlike.

Lokomotivu su "vukle" Andesilić s 11 te Pušić i Marušec sa 4 zgoditka. U gostujućem su sastavu pak najraspoloženije bile Petković s 8, Čović sa 6 i M. Hrgović sa 4 pogotka. Odlična je na golu Lokomotive bila i reprezentativna vratarka Jelena Grubišić.

Na dvoboj su s Trešnjevkom igračice Umaga došle poprilično desetkovane, sa samo deset igračica, te je uz njihovu realnu snagu i pogled na prvenstvenu ljestvicu bilo veoma izvjesno kako će taj susret i završiti.

Kako se i predviđalo, dvojba nije bilo. Trešnjevka je predvođena Vidović, Mihovilović i Pavić već na poluvremenu riješila susret, povevši sa 18:5. Do kraja su igračice Trešnjevke uspjele i povećati prednost, koja je na kraju tako iznosila 18 pogodaka minusa.

U Požegi su domaće rukometašice u susret protiv Zameta krenule dobro, sve do rezultata 4:4, kada su potpuno stale i igru prepustile gošćama iz Rijeke. Na poluvremenu su tako upisale Riječanke deset razlike, prednost od 9:19 bila je nedostižna za 10. momčad prvenstvene ljestvice, a do kraja su Zamećanke prednost povećale za 4 pogotka - za konačnih 20:34

U kolu su nezanimljivih susreta Sesvete s TVIN-om odigrale uzbudljivu utakmicu, u kojoj su deblji kraj na koncu izvukle virovitičke rukometašice. Dva gola zaostatka na poluvremenu nisu uspjele u drugom dijelu igre anulirale domaće igračice, TVIN je tokom cijelog susreta držao prednost od dva, tri gola, da bi u završnici, minutu prije kraja Sesvećanke pogodila za 30:31.

U uobičajenu rekli bismo sliku ovog kola uklopila su se savršeno i preostala dva para. Koka je s Osijekom napokon odigrala dobro i upisala drugu pobjedu u prvenstvu, s kojom se pomaknula na pretposljednje mjesto prvenstvene ljestvice. Podravka Vegeta Arenu je u posljednjem susretu kola svladala s pola snage, osam razlike na poluvremenu i 18 za kraj, konačan su rezultat su ovog "dvoboja".