Boca na krilima Riquelmea

Maja Giljanović • ponedjeljak, 10.11.2008.

Boca Juniors je pet kola prije kraja Aperture izbila na drugo mjesto zahvaljujući majstoriji Juana Romana Riquelmea te je samo dva gola slabija gol-razlika dijeli od prvog, a River Plate je u nevjerojatnoj utakmici stigao tri gola razlike i remijem ispratio svog dojučerašnjeg trenera Diega Simeonea...

Boca je svog tradicionalno nezgodnog protivnika Arsenal u Sarandiju lomila i lomila dok ga napokon nije u samom finišu u doslovce poljednjim sekundama slomila vrhunski izvedenim slobodnim udarcem Juana Ramona Riquelmea.

Drugu je utakmicu zaredom nekadašnji "play" Barcelone i Villarreala match-winner - 29-godišnjak je, naime, slobodnjakom slomio i San Lorenzo prošli tjedan u izravnoj borbi za sam vrh.

Boca za leđa gleda upravo prvacima Clausure lani. Petnaestak minuta prije kraja vodstvo Torresa je anulirao Calandria, ali je u situaciji kad je ni manje ni više nego devetoricu igrača trener Russo poslao pred gol Gimnasije Jujuy, erupciju veselja na El Nuevo Gasometru donio Gonzalo Bergessio četiri minute prije zadnjeg sučevog zvižduka.

River je spašavao živu glavu na El Monumentalu protiv Huracana. Gosti su nakon samo pola sata imali 3:0, ali je momčad skupila glave i svom treneru Diegu Simeoneu za oproštaj poklonila barem bod.

Navijači su legendu Gaučosa toplo pozdravili, a River usprkos povratku u režiji Albeirasa, Falcaa i Tuzzija i dalje tavori na 20. mjestu.

Argentina, 14. kolo:
Estudiantes - Independiente 1:0, San Lorenzo - Gimnasia Jujuy 2:1, Arsenal - Boca Juniors 0:1, River Plate - Huracan 3:3, Colon Santa Fe - Tigre 2:2