Todorović šesti na 50 delfin

Maja Giljanović • utorak, 11.11.2008.

Mario Todorović osvojio je šesto mjesto u finalu na 50 metara delfin, a Sanja Jovanović je u svom drugom finalu večeras osvojila osmo mjesto na 200 metara leđno...

20-godišnji je Korčulanin jutros u kvalifikacijama bio šesti (23.45) da bi se večeras spustio desetak stotinki. Rezultatski pomak (23.33), međutim, nije donio i korak dalje u plasmanu.

Prvo je mjesto očekivano otišlo svjetskom rekorderu Crnogorcu, a od siječnja s australskim pasošem Mattu Jaukoviću (22.85).

Finale na 50 delfin je izmaklo Duji Draganji. Splićanin je jutros osvojio deveto mjesto, a njegovih 23.85 za 10 je stotinki nadmašio finalist Japanac Kishida.

Svjetska rekorderka na 50m leđno Sanja Jovanović je nakon pobjede kojih sat vremena ranije (27.16) na četiri puta duljoj dionici osvojila osmo mjesto (2:14.48). Prvo je, pak, otišlo u Novi Zeland Melissi Ingram (2:04.88).

Sutra drugog dana mitinga u Stockholmu - predzadnje postaje Svjetskog kupa - Sanja Jovanović pliva 100 leđno, a Duje Draganja i Mario Todorović 50 slobodno.