Trijumf Sanje u Berlinu

Maja Giljanović • subota, 15.11.2008.

Sanja Jovanović zadržala je 100%-tni učinak na "svojih" 50 metara leđno. Svjetska je rekorderka nakon pobjede u Stockholmu prije četiri dana slavila i na svom drugom, ukupno, pak, šestom te posljednjem natjecanju Svjetskog kupa...

21-godišnjakinja je jutros u kvalifikacijama osvojila treće mjesto da bi u finalu plivala sekundu i 20 stotinke brže te slavila (27.19) ispred drugoplasirane Njemice Daniele Samulski (27.29) i Brazilke Fabiole Moline na trećem mjestu (27.41).

Treći je svjetski rekord u razmaku od četiri dana srušio Peter Marshall. Amerikanac je svojih 49.94 iz Stockholma na 100 metara prsno spustio za još 31 stotinku te osvojio i 10.000 $ i prvo mjesto ispred sunarodnjaka mu Randalla Bala (50.55) i Australca Roberta Hurleyja (50.70).

Vrijedi spomenuti i Li Tao. Singapurka je 100m delfin isplivala 56.28 i za šest stotinki poslala u povijest rekord Svjetskog kupa kojeg je još u studenom 2002. u New Yorku postavila Natalie Coughlin.