Saša peti, Mario šesti, Dujam osmi

Maja Giljanović • subota, 15.11.2008.

Bogat su poslijepodnevni program imali hrvatski reprezentativci u Berlinu. Nakon jutrošnjih kvalifikacija u finalima su, naime, poslijepodne zaplivali i Saša Imprić i Dujam Sablić i Mario Todorović...

Trojica mušketira su nakon prvog mjesta Sanje Jovanović na 50 metara leđno osvojili peto, šesto i dva osma mjesta.

22-godišnji je Mladostaš Saša Imprić na 100 metara mješovito nakon šestog mjesta u kvalifikacijama (55.46) zauzeo peto mjesto u finalu (55.21) iza prvoplasiranog Južnoafrikanca Dariana Townsenda (51.80).

15-godišnji POŠK-ovac Dujam Sablić je nakon sedmog mjesta jutros - 4:25.00 što je Splićaninu novi osobni rekord - izdušio u finalu te zauzeo osmo mjesto (4:36.83) dvadesetak sekundi iza najbržeg, Amerikanca Roberta Margalisa (4:13.30).

20-godišnji Mario Todorović (ZPK) je najprije na 100 metara slobodno zadržao osmu poziciju - 48.35 novi je Korčulaninov osobni rekord - iz kvalifikacija (48.54) da bi u zadnjoj utrci prvog dana posljednjeg natjecanja Svjetskog kupa u 25-metarskim bazenima 50 metara delfin isplivao 34 stotinke brže nego jutros (23.30) i osvojio šesto mjesto.

100-tku je osvojio Alain Bernard (46.28), a delfin svjetski rekorder Matt Jauković (22.58).