Aris prati vodeće

Tea Lokas • nedjelja, 16.11.2008.

Odigrane su prve tri utakmice šestog kola grčkog košarkaškog prvenstva. Trećeplasirana momčad Arisa lagano je izborila pobjedu kod kuće protiv PAOK-a, dok su sa začelja ljestvice košarkaši Kavale iznenadili Egaleo gostujućom pobjedom. Momčad Kolossosa bila je uvjerljiva u susretu protiv Trikale...

Aris je šesto kolo prvenstva otvorio očekivanom pobjedom protiv PAOK-a. Vjerni sljedbenici vodećih Panathinaikosa i Olympiakosa nisu podlegli pod PAOK-om koji čvrsto drži sredinu prvenstvene ljestvice. Nikako se PAOK nije htio prepustiti Clarku Keydrenu i ekipi, pa su se domaćini odvojili na veću prednost tek u posljednjoj dionici utakmice. Drugo poluvrijeme pokazalo se kao presudno za odcjepljenje Arisa, dok su im u prvom dijelu protivnici konstantno puhali za vrat. Iz izjednačene borbe, susret se pretvorio u konačnih 87:76 u korist domaće ekipe.

Kavala se iz sna probudila današnjom pobjedom u gostima kod Egalea, točnije, današnjom trećom četvrtinom u kojoj je preokrenula rezultat i osigurala si vrijednu prvu ovosezonsku pobjedu. William Daniels ponovno je zablistao na parketu ubacivši 27 poena uz dva skoka i sedam izborenih prekršaja. Svoju ekipu je predvodio do pobjede Daniels, dok su s druge strane kolektivnije u porazu sudjelovali Bracey sa 14 poena i čak 11 skokova te Gebrans i Patterson, svaki po 12 poena. Egaleo je potopljen nakon poluvremena kada su košarkaši Kavale pokazali zube i ostvarili prednost od deset pogodaka, koju su na koncu pretvorili u ipak nešto slabiju pobjedu od 77:72.

Trikala je poražena u domaćem okruženju protiv razigranog Kolossosa, koji je slavio s uvjerljivih 94:75. Cijelu su utakmicu igrači Kolossosa bili u prednosti, a najveću razliku napravili su nakon poluvremena, gdje su se odvojili na 20 koševa više. Stvari se do kraja nisu puno promijenile, a Kolossos je time dokazao svoju kvalitetu, neupitno bolju od Trikaline. Najbolji strijelac u utakmici bio je Kolossosov Lans Harris s 23 poena, devet skokova i jednom asistencijom. S 19 poena i osam skokova u redovima Trikale istaknuo se Chris Massie.