Bocu prenerazio Velez

Maja Giljanović • ponedjeljak, 17.11.2008.

Boca Juniors je propustila kolosalnu šansu izbiti na prvo mjesto argentinske Aperture. Bocu je posred Bombonere šokirao Velez iz Sarsfielda ...

U 15. su kolo San Lorenzo i Boca ušli bodovno izjednačeni, a prvi je kiksao San Lorenzo koji je usprkos igraču više odigrao samo 3:3 protiv Newell's Old Boysa.

Vodio je San Lorenzo 3:1 (dva je gola postigao Barrientos), ali su gosti usprkos isključenom i igraču i treneru u posljednjih 10 minuta dohvatili bod.

Bocu je potom zabezeknuo Velez. Mariano Uglješić je gostima osigurao vodstvo u 17. minuti, Nicolas Cabrera ga je udvostručio u 51. nakon čega je Juan Forlin vratio domaćine u igru uguravši loptu odbijenu od prečke koju je iz slobodnog udarca zatresao Juan Ramon Riquelme u mrežu u 58. minuti.

Velez samo pet minuta poslije vraća na dva razlike prekrasnim golom tinejdžerske senzacije Jonathana Cristalda, a Boca usprkos golu za 2:3 Rodriga Palacija u preostalih šest minuta nije smogla snage izboriti barem bod.

San Lorenzo je tako sačuvao vodeću poziciju, a Boca je skliznula na treće mjesto jer ju je pretekao Tigre (2:0 protiv Godoy Cruza). Lideri su poravnati na prvom mjestu - Tigre lovi prvi naslov u 106 godina povijesti kluba, Boca zaostaje bod, a četiri su kola ostala do kraja prvenstva.

Spomena je vrijedna i pobjeda Rivera koji je u prvoj utakmici pod vodstvom Gabriela Rodrigueza nakon ostavke Diega Simeonea pobijedio Independiente (1:0 Garcia) te "fenjer" zbog bolje gol-razlike prepustio Godoyju.

Argentina, 15. kolo:
Tigre - Godoy 2:0, Newell's Old Boys - San Lorenzo 3:3, Boca Juniors - Velez 2:3, Independiente - River Plate 0:1, Lanus - Banfield 1:1, Gimnasia La Plata - San Martin 1:0, Huracan - Rosario 0:2, Gimnasia Jujuy - Arsenal 0:1, Racing - Colon 0:2, Argentinos Juniors - Estudiantes 5:0