Roanne potopljen u Villeurbanneu

Branko Barić • subota, 22.11.2008.

Iako je to trebao biti derbi kola, susret između Asvela i Roannea nije ponudio niti trunku neizvjesnosti. U drugom susretu osmog kola francuskog prvenstva Rimčev Le Havre poražen je na svom parketu od Strasbourga, a preostali dvoboji na rasporedu su u subotu...

Iako je od samog početka momčad iz Villeurbanea jasno dala gostima doznanja tko je gazda u ovom dvoboju, tek u trećoj četvrtini Roanne je potpuno potopljen. Ekipa Vincenta Colleta taj je period igre dobila rezultatom 23:9, što ih je odvelo na nedostižnih 25 razlike (69:44). Tu rezultatsku distancu održali su do kraja, pa je susret završen s konačnih 94:69. Laurent Foirest predvodio je Asvel s 19 poena, a pratili su ga Amara Sy i Eric Cambell s po 17. Jedini raspoložen u redovima Roannea bio je Taj Gray s 28 poena.

Le Havre je doživio novi poraz i tako nastavio s lošim igrama koje pokazuje od početka sezone. Strasbourg je preuzeo konce utakmice od samog početka i do kraja ih nije ispuštao. Najzaslužniji za konačnih 83:73 za goste je Derrick Obasohan s 20 poena i šest skokova. Bingo Merriex je ubacio 17 poena uz čak 16 skokova na drugoj strani, a naš Slaven Rimac na parketu je proveo tek tri minute za koje je uspio ubilježiti tek jednu asistenciju.

Svi preostali susreti osmog kola igraju se u subotu u 20h.