Nancy deklasirao Gravelines

Branko Barić • nedjelja, 23.11.2008.

Niti subotnji dio programa osmog kola francuskog prvenstva nije ponudio neka veća rezultatska iznenađenja, iako se u nekim susretima očekivala daleko veća neizvjesnost. Posebno se to odnosi na susreti između Choleta i Le Mansa gdje su domaćini doživjeli pravu katastrofu, te Nancyja i Gravelinesa gdje gosti nisu pružili nikakav otpor...

Susret u Nancyju uoči njegovog početka slovio je kao najzanimljiviji od svih koji su bili na rasporedu u subotu, budući da su se sudarile dvije vodeće momčadi na tablici. No već nakon prvih deset minuta domaćini su odjurili na 26:11 i do kraja tu prednost samo povećavali. Nancy je na koncu slavio sa 100:76 i tako zadržao prvo mjesto na ljestvici. Čak šestorica igrača u njihovim redovima postigla su dvoznamenkasti broj poena, a po tko zna koji put najbolji je bio Lamayn Wilson s 18 poena i devet skokova.

Pau-Orthez je čini se dotakao samo dno, a blamaža protiv Chalona samo je potvrda te konstatacije. Gosti su s 88:57 nanijeli i osmi poraz momčadi koja je nekad predstavljala ime i u europskim okvirima, a prvo ime tog susreta bio je Darnell Harris s 19 postignutih poena.

Toulon nastavlja s lošim igrama ove sezone. Rezultatom 81:67 doživjeli su i novi domaći poraz, ovog puta od Vichyja, a najzaslužniji za to je Zach Moss koji im je ubacio 18 poena uz sedam skokova. Hrvoje Perinčić odigrao je 19 minuta, no očito je da još nije potpuno spreman nakon ozljede koju je imao. Nije postigao niti jedan poen, a ubilježio je tek dva skoka i jednu osvojenu loptu.

Cholet je doživio teški potop protiv euroligaša Le Mansa. Joao Paulo Batista ubacio je 20, a Brian Chase 19 poena za konačnih 80:56. Nando De Colo s 13 poena najefikasniji je bio kod poraženih.

Od ostalih rezultata valja izdvojiti još domaće pobjede Orleansa protiv Dijona, te Besancona protiv Rouena.