Boca zgrabila šansu

Maja Giljanović • ponedjeljak, 24.11.2008.

Boca Juniors je tri kola prije kraja napokon dohvatila prvo mjesto. Gostujuaim trijumfom u San Martinu protiv Tucumana iskoristila je posrtaje i San Lorenza i Tigrea...

Boca je kod prošle sezone drugoligaša Tucumana povela u 36. minuti golom Lucasa Viatrija prije nego je Raul Saavedra u 59. spektakularnim prjektilom izjednaeio, a Ischijinoj momeadi tri minute poslije krucijalna tri boda donio Luciano Figueroa.

Nekadašnji napadae Genoe fantastienim je volejem probušio nemoanog Gutierreza, a nakon što ga je "u trepavicu" iz slobodnog udarca pronašao Juan Ramon Riquelme.

Dojueer vodeaa momead Aperture neoeekivano je izgubila usred Nuevo Gasometra od Lanusa. San Lorenzo je u prvom poluvremenu primio eak tri gola, a njihov (Bergessio) je samo dijelom popravio dojam.

Estudiantes je na krilima maestralnog Juana Sebastiana Verona zaustavio Tigre. Nekadašnji veznjak Lazija i Manchestera sam je zabio u 8. iz slobodnog udarca, a dvadesetak minuta kasnije je savršeno uposlio Ivana Morena za podebljanje vodstva (Benitez i Luna su u sudaekoj nadoknadi postavili krajnjih 3:1).

Nade u preporod Rivera trajale su samo jedno kolo - posrnuli velikan je izgubio pred svojim navijaeima od Argentinos Juniorsa i ponovno preuzeo "fenjer" Aperture.

Argentina, 16. kolo:
Arsenal - Newell's Old Boys 1:1, Banfield - Huracan 0:0, Racing - Gimnasia La Plata 1:1, Rosario - Independiente 1:2, Colon - Godoy 0:0, San Lorenzo - Lanus 1:3, River Plate - Argentinos Juniors 1:2, Velez - Gimnasia Jujuy 2:0, San Martin - Boca Juniors 1:2, Estudiantes - Tigre 3:1