PAO rutinski u gostima

Tea Lokas • nedjelja, 30.11.2008.

Osmo kolo grčkog košarkaškog prvenstva nije ponudilo iznenađenja u prvih pet utakmica odigranih u subotu. Panathinaikos je po dobrom starom običaju preskočio protivnika, a slavili su očekivano i Aris i Panellinios...

Panathinaikos se bez većih problema drži na vrhu prvenstvene ljestvice, a potvrda njihove premoći dolazi i nakon subotnje utakmice protiv Egalea. Poražena ekipa Egalea na kraju se izvukla s 15 poena minusa, no tijek utakmice pokazivao je još veću snagu PAO-a, koji je uglavnom bio na oko 20 poena prednosti. Peković se već ustalio među najboljim pojedincima u utakmicama, a danas je ubacio 13 poena, ipak jedan manje od Chatzivrettasa i dva manje od Spanoulisa. Na strani Egalea istaknuo se Soulis s 15 poena i šest izborenih prekršaja te Kallinikidis s 13 poena, šest izborenih prekršaja i šest skokova.

Uvjerljivo su slavili pobjedu i Aris i Panellinios. Protiv AEL-a nije bilo teško košarkašima Panelliniosa pa su zasluženu pobjedu ostvarili s čak 20 poena razlike. Iako su kroz cijeli susret bili u vodstvu, najveći su iskorak ipak napravili u posljednoj četvrtini kada se s pet koševa prednosti uspinju na 20. Predvodnici svojih ekipa u današnjem susretu bili su za Panellinios Stevan Nadjfeji s 23 poena te na strani AEL-a, uobičajeno, Samuel-Jose Meija, ovaj put s učinkom od 22 poena i sedam asistencija.

Aris je na domaćem terenu bio bolji od ekipe AEK-a, koja je ovaj susret "izgubila" već u prvoj četvrtini. Početna prednost od 15 razlike na kraju prve četvrtine ogledalo je cijelog dvoboja, koji je okončan zasluženom pobjedom razigranog Arisa. Čak petorica igrača s dvoznamenkastim učinkom vodila su svoju momčad do još jedne pobjede, a vođa istaknutih bio je Tsaldaris, s ubačenih 15 poena.

Ekipa Olympije također je slavila u domaćem okruženju, protiv momčadi Kavale. Terrell Castle upisao se u najbolje strijelce kola pogodivši čak 22 puta te ostvarivši devet iznuđenih prekršaja. Njegova je momčad imala njega i Kinga (16), dok je poraženoj strani doprinos dao Pape Amagou sa 14 poena.

Najveća se drama odvijala u utakmici između Maroussija i PAOK-a, a potonji je preokrenuo rezultat u posljednjoj četvrtini, izborivši pobjedu od 76:71. Prednost Maroussija topila se ubrzano nakon poluvremena, a ključna četvrta četvrtina donijela je ekipi PAOK-a vrijednu pobjedu. Sa 17 poena najučinkovitiji igrač na utakmici bio je Costas Vasiliadis iz PAOK-a.