Zabočani ponovno u top tri

Goran Markuš • nedjelja, 30.11.2008.

Novom pobjedom izborenom u posljednjih pet minuta treće četvrtine Zabočani se penju na odlično treće mjesto A1 lige sa boljom koš razlikom od Trogira, sinoć poraženog Kvarnera i Borika koji također nakon osam odigranih kola imaju 12 osvojenih bodova...

Kvarner se puno bolje snalazi na samom otvaranju susreta i nakon uvodnih 90 sekundi imaju 0:4 da bi Zabočani odgovorili na najbolji mogući način - dva koša uz faul što uz još jedan ubačen skok-šut Roberta Leža (15 poena, 7 skokova, 6 asistencija) rezultira 8:0 serijom domaćina.

Međutim Kvarner se ubrzo budi i uspijeva držati korak sa domaćinima da bi trica večeras odličnog Igora Peklarića (18 poena, 4/6 za tri, 3 skoka) pokrenula 11:0 seriju Zaboka koji do kraja prvih deset minuta bježi na solidnih devet poena prednosti.

U drugoj četvrtini razigrava se svima znan Kvarnerov Marijan Mance (14 poena, 9 skokova) koji u tom periodu postiže osam poena i tako predvodi goste prvo do izjednačenja, a zatim i posljednjeg vodstva na utakmici nakon 15 minuta igre kod rezultata 32:34. Trener Zaboka, Dragutin Črnjević na najbolji je način odgovorio i do kraja poluvremena domaćini su ponovno na +2.

Prvih pet minuta na svaki mali odmak domaćina gosti su uspijevali naći odgovor što rezultira novim izjednačenjem u 25. minuti kod rezultata 56:56 što se kasnije pokazuje prelomnim trenutkom susreta. Naime, zakucavanje večeras uistinu nevjerojatnog Ive Ivanova (31 poena, šest skokova) bio je tek šesti od 15 uzastopnih poena domaćina koji sljedećih 4.30 minuta čvrstom obranom ne primaju niti poena.

Nažalost, za brojne domaće gledatelje Marin Modić (9 poena) košem i pogođenim slobodnim bacanje prekida seriju da bi u posljednjim sekundama još jednim košem Kvarnera razlika uoči posljednje četvrtine bila smanjena na ipak još uvijek solidnih deset poena.

Zabočani puno bolje otvaraju i četvrtu četvrtinu te nakon nešto više od tri minute igre Peklarić još jednom pogađa tricu za ogromnih 17 poena prednosti. Međutim, gosti se bude i postavljanje zonske obrana radi svoje što kulminira smanjenjem zaostatka na samo pet poena, no domaćini su bili dovoljno prisebni da uspiju zaustaviti nalet Kvarnera i košem Saše Jankovića (3 poena) 1.4 sekunde prije kraja završavaju susret s konačnih 97:88 u svoju korist.