Riquelme nosi Bocu

Maja Giljanović • ponedjeljak, 01.12.2008.

Juan Roman Riquelme zabio je dvaput u trijumfu Boca Juniorsa protiv Racinga nakon kojeg ih od 24. profesionalne titule prvaka Argentine - još su sedam osvojili amaterskih - u povijesti kluba osnovanog 1905. dijele samo dva kola...

Riquelme je na Bomboneri prvi gol protiv gradskog rivala postigao iz jedanaesterca u 40. minuti prije nego je za Racing izjednačujući gol postigao Sosa minutu prije kraja prvog poluvremena.

Vedeta Boce, 30-godišnjak prije šest godina u Barceloni, a sljedeće četiri u Villarrealu, u 59. je potom minuti samo majstorima svojstvenim potezom riješio pitanje pobjednika. Olimpijski je pobjednik iz Pekinga fenomenalnim volejem probio Racingovog Migliorea i zadržao Bocu na čelu poretka Aperture.

Izdrži li Boca, osvojit će prvi naslov nakon Clausure 2006. i prvi pod vodstvom Carlosa Ischije.

Planove im se, međutim, trsi pomutiti Tigre koji je u Victoriji zarana gubio od Rivera, ali preokrenuo i slavio 3:1. Gosti su poveli nakon samo dvije minute sjajnim slobodnim udarcem Salceda, ali predvođeni Carlosom Lunom (26., 41.) Tigre se vratio u igru za naslov. Prvi bi to bio u povijesti, a radi se o 106 godina starom klubu koji se lani nakon 27 godina tavorenja u nižim ligama vratio među elitu.

Utakmica između ljutih rivala Huracana i San Lorenza je prekinuta. Ne zbog nereda nego povodnja koji se sručio na Buenos Aires, a preostalih će se sat vremena - Huracan vodi 1:0 - odigrati u utorak.

Argentina, 17. kolo:
Independiente - Banfield 0:1, Gimnasia La Plata - Colon 1:0, Gimnasia Jujuy - San Martin 1:0, Lanus - Arsenal 2:1, Argentinos Juniors - Rosario 0:0, Tigre - River Plate 3:1, Boca Juniors - Racing 2:1, Newell's Old Boys - Velez 1:0