70.000 navijača čekalo i nije dočekalo

Maja Giljanović • ponedjeljak, 01.12.2008.

Rasprodan stadion Morumbi u Sao Paulu nije eruptirao oduševljenjem nakon samo 1:1 Paulista i Fluminensea u predzadnjem kolu brazilskog prvenstva...

Sao Paulu je trebala pobjeda da kolo prije kraja osiguraju treći naslov prvaka zaredom - peti u povijesti kluba - ali Flu ih je zaustavio povevši golom Tarte u 49. minuti prije nego je Borges izjednačio osam minuta kasnije.

Samo remi protiv gostiju iz Rija te pobjeda Gremija protiv Ipatinge (Marcel dvaput, Jean i Leo za 4:1) prolongirali su rasplet utrke. Sao Paulo u zadnje kolo u kojem gostuje kod Goiasa ulazi s tri boda prednosti, dok se Gremio sastaje s Atleticom iz Mineira.

Prštat će i u utrci za dva mjesta koja vode u Copu Libertdores gdje će ili Palmeiras ili Flamengo ili Cruzeiro ostati kratkih rukava. Flamengo je izveo pravi salto-mortale - protiv Goiasa su nakon samo pola sata vodili 3:0 prije nego su gostima dozvolili da im i samima uvale tri gola i zakinu za unaprijed ubilježene bodove.

Portuguesa i Ipatinga kolo su prije kraja izgubile izglede da se spase ispadanja u niži rang - obje su momčadi plasale samo jedno ljeto. Pridružit će im se još dvije ekipe, a u ovom trenutku su to Vasco i Figueirense.

Brazil, 37. kolo:
Botafogo - Figueirense 1:3, Internacional - Cruzeiro 1:0, Vitoria - Palmeiras 0:0, Portuguesa - Recife 2:2, Coritiba - Vasco 0:2, Nautico - Atletico (P) 2:1, Flamengo - Goas 3:3, Ipatinga - Gremio 1:4, Atletico (M) - Santos 0:0, Sao Paulo - Fluminense 1:1