Dva iznenađenja u Grčkoj

Tea Lokas • nedjelja, 07.12.2008.

Dok se derbi kola očekuje u dvoboju Panathinaikosa i Arisa, odigrano je pet utakmica devetog kola grčke lige. Olympiakos je svojim odličnim učinkom u gostima "pokvario" dan pobjednicima - domaćinima...

Slavlje gostiju tako je zarađeno jedino kod Olympiakosa, koji je s velikih 18 razlike porazio momčad iz "donjeg doma" lige, AEL. U današnjoj se predstavi Olympiakosa nije proslavio naš Nikola Vujčić, ubacivši tek četiri poena. No, raspoložen je u njegovoj momčadi i danas bio Josh Childress s 22 poena. Vujčićeva je ekipa još od starta imala visoku prednost, koju je u nekim trenucima (kraj treće četvrtine) pretvarala u 30 poena razlike. Ipak je AEL uspio uz pomoć Apostolidisa (16 poena i 7 izborenih prekršaja) smanjiti na minus 18 i tako okončati utakmicu.

Nešto dramatičnije bilo je u sukobu Kavale i PAOK-a. Iako se utakmica prelamala kroz cijeli svoj tijek, Kavala je pred domaćom publikom uspjela iznenaditi petoplasirani PAOK pobijedivši jednim poenom razlike. PAOK je pred početak posljednje četvrtine imao sedam poena prednosti, no uspijevaju to prokockati, a Kavala bodove ostavlja na svojim tribinama. Najzaslužniji za slavlje Kavale je Gianni Gagaloudis s 23 poena, pet izborenih prekršaja i dvije asistencije.

Još jedno iznenađenje stiglo je od Panioniosa, također na krilima domaće publike. Naime, Panionios je slavio u teškom dvoboju protiv drugoplasirane ekipe Panelliniosa, završenim rezultatom 72:70 u korist domaćina. Iste je sreće bila i momčad AEK-a, koja je porazila Olympiju identičnim rezultatom. No, dok je u prvoj utakmici Panellinios bio u konstantnom vodstvu skoro do kraja susreta, da bi Panionios preokrenuo u posljednji čas, Olympija se od samog starta nije držala tako dobro. Najistaknutiji pojedinac na toj utakmici bio je Olympijin Michael King s postignutih 17 poena. Na strani pobjednika najbolji je bio Kyriakopoulos s 15 poena.

Na kraju, očekivana pobjeda Maroussija protiv slabe Trikale zaključila je današnji dio devetog kola. Nagli pad ekipe Maroussija dogodio se u drugoj četvrtini, kao da su prerano mislima otišli na odmor. No, nakon stanke vraća se stari entuzijazam i razigranost Maroussija koji ponovno okreće rezultat u svoju korist i pobjeđuje 87:74. Jarod Stevenson s 22 poena predvodio je svoju momčad do četvrte pobjede u sezoni.