Pobjeda i remi za kraj polusezone

Mihaela Bradovski • utorak, 09.12.2008.

Ovoga je vikenda, osim jesenske polusezone prve HNL, završila i ona Lige 18. Jednako kao i seniorska momčad, i selekcije juniora i kadeta igrom su prilično oscilirale. Sedmo mjesto koje su na kraju prve dionice zauzeli juniori, s obzirom na loš start, može se smatrati zadovoljavajućim uspjehom, dok 13 mjesto kadeta to nikako ne može biti...

U predzadnjem su, 18. kolu mladi Zagrebaši snage odmjerili sa vršnjacima s Kantride. Juniori su usprkos vodstvu od dva pogotka izgubili susret, najviše zahvaljujući pogreškama obrane. Susret je završio rezultatom 3:2 za domaće, a pogotke su za Zagreb postigli Vrbat u 11. te Veraja u 36. minuti. Ništa bolje nisu prošli niti kadeti "bijelih" koji su doživjeli uvjerljiviji poraz iako su i oni, već nakon 15 minuta, vodili s dva pogotka prednosti. Za gostujući su se sastav u listu strijelaca upisali Bičanić u 9. i Matić u 15. minuti.

Pobjedom i remijem mladi su se Pjesnici oprostili od polusezone. Juniori su na domaćem trenu svladali Međimurje rezultatom 6:0, dok su kadeti nakon pet uzastopnih poraza stigli do boda. U susretu juniorskih momčadi Zagreba i Međimurja dominaciju su od prve minute preuzeli domaći igrači, a tu su dominaciju okrunili i sa šest pogodaka. Precizni su bili Šovšić, Veraja, Poljak, Francetić i Magdić dva puta. Prvom bi se sastavu "bijelih" uskoro mogli priključiti još poneki juniori, prije svih Štiglec, Vrbat, Francetić i Šovšić, koji su već ubilježili seniorske nastupe na prijateljskim susretima.

Šest su kola kadeti Zagreba čekali bodove. Jedan su dočekali u domaćem susretu s vršnjacima iz Čakovca. U dvoboju punom preokreta "bijelima" su remi (3:3) donijeli pogoci Pezera, Čorića i Matića. Nastavak natjecanja na rasporedu je 28. veljače kada oba sastava Zagreba putuju u Siget na noge Hrvatskom dragovoljcu.