Barbić i Draganja u polufinalu

Maja Giljanović • četvrtak, 11.12.2008.

Bruno Barbić osvojio je na 50 metara slobodno 14., a do jutros aktualni europski i bivši svjetski rekorder Duje Draganja 17. mjesto...

25-godišnjak je u osmoj kvalifikacijskoj skupini u četvrtoj stazi plivao pokraj svjetskog rekordera na 100 metara iz Angersa prije četiri dana Alaina Bernarda i s 21.78 osvojio ukupno 17. mjesto.

22-godišnjak iz Medveščaka se, pak, iz pete skupine u vremenu 21.74 probio na diobu 14. mjesta s Grkom Apostolosom Tsagkarakisom.

Na 50-ici su se još oprobali i Mario Delač i Ivan Perhat. 23-godišnjak iz ZPK-a je zauzeo 25. 21.90), a vršnjak mu iz Jadrana 34. mjesto (22.28).

A da nam slijede mega-uzbuđenja potvrdio je Amaury Leveaux. 23-godišnji je Francuz, naime, Dujin europski rekord (20.81 iz Manchestera u travnju) odmah u kvalifikacijama spustio na 20.80.

Francuzi su pokorili 50 slobodno - drugo je mjesto osvojio Frederick Bousquet 21.07), treće Bernard (21.13), a četvrto Fabien Gilot (21.21). Samo dvojica, međutim, iz iste države mogu dalje - elem Duje je u polufinalu, a pravila su prolaza dalje zakinula i Talijana Calvija (21.53) - tećeg iza Orsija i Nalessa.

Kvalifikacije su startale u 9 sati, a šest polufinala i osam finala kreće u 16 i 30 nakon svečanog otvaranja koje će HRT izravno prenositi od 16.05.