Finala Todorovića i Jovanović

Maja Giljanović • četvrtak, 11.12.2008.

Briljantan je rezultat na 100 metara delfin isplivao Mario Todorović, a finale je na 100 leđno izborila i Sanja Jovanović...

Mario Todorović je treći u polufinalu na 100 metara delfin. Korčulanin je demolirao hrvatski rekord spustivši 51.19 Duje Draganje iz Debrecena prvi put ispod 51 sekundu. 20-godišnjak je s izvrsnih 50.60 - četvrto vrijeme u Europi, a šesto svih vremena - pobijedio u prvoj polufinalnoj utrci, a kasnije su ga nadmašili samo Španjolac Rafael Munoz (50.17) i Rus Jevgenij Korotiškin (50.41).

Za sobom je među ostalima ostavio i Milorada Čavića i Petera Mankoča.

Aleksej Puninski je deveti. 23-godišnjakovih 51.34 je za 14 stotinki sporije od zadnjeg koji je "čekirao" finale Nizozemca Verlindena.

Sanja Jovanović je osvojila četvrto mjesto u polufinalu na 100 metara leđno. Dubrovkinja je isplivala 57.82, a prvo je mjesto u sutrašnjem finalu rezervirala Francuskinja Laure Manaudou (57.38) ispred Ruskinje Zubkove i Talijanke Gemo.

Europski je rekord kojeg je sama postavila jutros u kvalifikacijama na 50 prsno u polufinalu srušila Ruskinja Valentina Artemijeva (29.77). "Naša" Austrijanka Mirna Jukić je četvrta (30.62).

Rekord europskih prvenstava je na 400 slobodno srušio Nijemac Paul Biedermann (3:37.73), a čak 52. medalju na velikim natjecanjima osvojio je Talijan Massimiliano Rosolino ispred debitanta iz Danske Madsa Gläsnera.