Talijanima svjetski, našima državni rekord

Maja Giljanović • četvrtak, 11.12.2008.

Štafeta 4x50 mješovito u sastavu Marko Strahija, Vanja Rogulj, Mario Todorović i Aleksej Puninski osvojila je u posljednjoj utrci prvog dana 12. Europskog prvenstva u Rijeci šesto mjesto...

Kvartet koji je jutros u kvalifikacijama srušio hrvatski rekord - 1:34.83 - osvojivši šesto mjesto srušio ga je još jednom. Isplivali su, naime, 1:34.68 isprva dovoljnih za sedmo mjesto, ali nakon diskvalifikacije Britanaca uspeli su se za jednu poziciju i šesta su štafeta u Europi.

Četvrti svjetski rekord prvog dana u Rijeci srušili su Talijani. U utrci u kojoj su četiri štafete plivale brže od jutrošnjeg svjetskog rekorda Rusa Marco di Tora, Alessandro Terrin, Marco Belotti i Filippo Magnini osvojili su naslov s 1:32.91 ispred drugoplasiranih i Nijemaca i Rusa.

Naslov europske prvakinje na 50 prsno je i treći put danas isplivavši utrku ispod 30 sekundi osvojila europska rekorderka Valentina Artemijeva. Ruskinja je slavila s 29.96 ispred drugoplasirane Njemice Janne Schäffer i Nizozemke Moniek Nijhuis na trećem mjestu. Vukovarki s austrijskim pasošem Mirni Jukić je 30.56 donijelo samo "drvenu" medalju.

Ujutro u 9 sati kreće drugi dan kvalifikacijama na 50 delfin (Željana Knežević, Andrijana Benčić, Monika Babok), 100 mješovito (Maja Pavlović), 200 prsno i 4x50 slobodno za plivačice te 400 mješovito (Nikša Roki) i 100 slobodno (Ivan Perhat, Bruno Barbić, Mario Delač, Duje Draganja) za plivače.