Bundesliga, 17. kolo, 12.12.2008, 20:30 h
Borussia Dortmund 2:1 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Borussia bolja od Borussije

Petar Plevnik • petak, 12.12.2008.

U prvom susretu 17. kola Bundeslige Borussia je u Dortmundu s 2:1 bila bolja od imenjaka iz Mönchengladbacha, koji će na zimski odmor kao posljednjeplasirana momčad...

Prvih pola sata u Dortmundu proteklo je u pravoj uspavanci, da bi Zidan u 35. minuti fantastičnim pogotkom s ruba 16-erca digao na noge gotovo 80 000 gledatelja na Signal Iduna Areni. Domaći navijači imali su razloga za zadovoljstvo samo tri minute, budući da već u 38. minuti Hajnal potpuno nepotrebno zarađuje drugi žuti karton i ostavlja svoju momčad na cjedilu.

U poluvremenu trener domaćina Jürgen Klopp umjesto Freija u igru uvodi Sahina, a turski veznjak svom se treneru odužuje u 56. minuti kada na asistenciju Blaszczykowskog zabija za 2:0. Pogodak Sahina trgnuo je goste, koji su napokon pokušali iskoristiti igrača više.

Vrlo blizu pogotku gosti iz Mönchengladbacha bili su u 65. minuti, no Weidenfeller sjajno reagira na pokušaj Frienda glavom. Nadu gostima nakratko u 80. minuti vraća lijep pogodak Van den Bergha u 80. minuti za 2:1, što je ujedno značilo i prekid serije domaćina od 498 minuta bez primljenog pogotka. Bilo je to ipak sve što su blijedi gosti uspijeli napraviti i nema dvojbe da je pred iskusnim Hansom Mayerom puno posla ukoliko Borussia ne želi novi ekspresan povratak u drugoligaško društvo.

Robert Kovač nije konkurirao za sastav domaćina.