Vujčić osrednji u slavlju Olympiakosa

Tea Lokas • nedjelja, 14.12.2008.

Subotnji dio desetog kola grčkog košarkaškog prvenstva odigran je bez iznenađenja po favorite i domaće momčadi, uz izuzetak Kavale koja je izgubila na domaćem parketu protiv jače ekipe Maroussija...

Jedna od dvije ekipe koje kolo vode, Olympiakos, rutinski je svladala gostujuću momčad Panioniosa, koja ni u jednom trenutku nije mogla parirati Pirejcima. Pobjeda je već od samog početka bila na vidiku za košarkaše Olympiakosa koji su već u prvoj četvrtini stvorili prednost od deset razlike (22:12). Konačan rezultat, na krilima Miloša Teodošića (17) i Josha Childressa (13), osigurao je Olympiakosu još jedan tjedan na čelu lige, uz bok Panathinakosu. Nikola Vujčić ostvario je četiri poena i četiri asistencije za svoju ekipu.

Domaću pobjedu ostvario je i Aris, koji je slavio nad Kolossosom s 19 poena razlike. Najveći su iskorak košarkaši Arisa napravili u drugoj četvrtini kada su se odvojili na plus 17 (40:23). Nakon poluvremena dogodio se lagani pad pa se prednost istopila na plus deset, no do kraja Aris nadoknađuje i vraća rezultat na ugodnu razliku (72:53). Prva imena utakmice su Steven Smith i Dimitri Tsaldaris; Smith je Kolossosu pomogao s 18 poena, devet skokova i šest izborenih prekršaja, dok je Arisov Tsaldaris upisao također 18 poena, uz sedam skokova i pet asistencija.

Najveći je rezultat danas napravila momčad Panelliniosa, koja trenutno čvrsto drži četvrtu poziciju na prvenstvenoj ljestvici. Pobjedom od ogromnih 99:52, Panellinios je gurnuo Trikalu ponovno na posljednje mjesto u ligi. U prvoj četvrtini ništa nije moglo nagovijestiti toliku premoć ekipe Panelliniosa; igra je bila potpuno izjednačena pa je i rezultat bio povoljan za Trikalu (24:24). No, početno zagrijavanje Panelliniosa završava već u drugom dijelu koji je okončan rezultatom 48:30. Do kraja se prednost samo povećavala, a najzaslužniji za to su Grundy i Nadjfeji koji ubacuju 22, odnosno 21 put.

Donekle iznenađujuću pobjedu ostvarila je posljednje plasirana ekipa Egalea protiv dosad nešto uspješnije momčadi AEL-a. Ogromnu prednost održavali su košarkaši Egalea od samog starta, a zasluženu pobjedu ostvarili su uz pomoć Taylora sa 16 ubačenih poena i Soulisa s 15. Iznad deset imali su još i Gizogiannis (12) i Angelopoulos (11), dok se s druge strane najviše istaknuo Francis Torin s tek deset ubačenih poena.

Jedinu gostujuću pobjedu izborila je ekipa Maroussija u gostima kod slabašne Kavale. Šestoplasirani Maroussi s lakoćom je održavao prednost od početka utakmice, a dvoboj je okončan realnom razlikom od devet poena (72:81). Najbolji pojedinci na strani pobjednika bili su Glyniadakis i Stvevenson, svaki sa 16 poena u košu protivnika. Kavalin adut Gagaloudis promaknuo se u najboljeg igrača na utakmici, s 18 poena u korist gubitničke momčadi.