Naši šesti i osmi

Maja Giljanović • nedjelja, 14.12.2008.

Šesto i osmo mjesto u posljednjem pojedinačnom finalu plivača na 12. Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima osvojili su na 50 metara delfin Mario Todorović i Aleksej Puninski...

Sportski su se ponijeli prvi ljudi naše reprezentacije dozvolivši u prvom redu Mariju Todoroviću - Aleksej Puninski se i u prvi mah činio sigurnom okladom - nastup u finalu utrke na 50 delfin. Korčulaninu, naime, nisu žrtvovali delfin ciljajući broncu u štafeti 4x50 slobodno.

20-godišnji je Korčulanin zaslužio šesto mjesto (22.93), a 2006. europski prvak iz Helsinkija Puninski je osmi (23.15).

Da jutros u polufinalu nije srušio svoj i otprije svjetski rekord Amaury Leveaux bi ga srušio večeras. Francuz je plivao 22.23 što je šest stotinki brže od prošlotjednog svjetskog rekorda iz Angersa, ali pet stotinki sporije od ovog jutrošnjeg riječkog.

Drugo je mjesto osvojio branitelj naslova iz Debrecena Srbin Milorad Čavić, a broncu Španjolac Rafael Munoz Faber.

Rekord europskih prvenstava - njen otprije iz Helsinkija prije dvije godine - srušila je Nizozemka Marleen Veldhuis na 50 slobodno (23.55). Svjetska je prvakinja i rekorderka slavila ispred sunarodnjakinje Hinkelien Schreuder i Dankinje Jeanette Ottesen.