Veličanstven finiš prvenstva

Maja Giljanović • nedjelja, 14.12.2008.

Štafeta 4x50 Hrvatske osvojila je broncu, a "svemirci" iz Francuske novi su europski prvaci i svjetski rekorderi...

Četvorka u kojoj je Marija Delača koji je sudjelovao jutros u rušenju hrvatskog rekorda za dvije i pol sekunde zamijenio brončani na 50-ici Duje Draganja ravnopravno se borila s Talijanima za drugo mjesto da bi u konačnici završili na trećem sa samo 31 stotinkom zaostatka za Calvijem, Orsijem, Nalessom i Magninijem.

Četvrta hrvatska medalja - dvije zlatne Sanje Jovanović na 50 i 100 leđno i Dujina bronca - tim je vrednija jer je stigla samo dvadesetak minuta nakon što su i Mario Todorović i Aleksej Puninski odradili zahtjevno finale na 50 delfin.

Draganja je svoju obol dao isplivavši 21.25 iza samo Alaina Bernarda (20.64), a palicu su potom preuzeli Puninski (21.11), Bruno Barbić (20.73) i Todorović (20.59) - rezultat je sjajan 1:23.68 što je sekundu i 19 stotinki bolje od jutrošnjeg rekorda.

Naslov europskih prvaka novim su - 17. - svjetskim rekordom osvojili Francuzi u sastavu Bernard, Fabien Gilot (20.33), Amaury Leveaux (19.93) i Frederick Bousquet (19.87!) čime su za više od sekundu i pol (1:20.77) nadmašili jutros postavljeni svjetski rekord.

4x50 slobodno, M:
1.Francuska 1:20.77 WR