Repriza Walchhofera, Hrvati najlošiji

Petar Plevnik • subota, 20.12.2008.

Nakon što je prošle godine slavio spustašku pobjedu u Val Gardeni, Michael Walchhofer isto je ponovio i u današnjoj utrci na Saslongu. Austrijanac je do prve ovosezonske pobjede stigao slavivši ispred Amerikanca Bodea Millera i Kanađanina Manuela Osbornea-Paradisa. Hrvatski skijaši i danas su bili među najlošijima...

Nešto skraćeno izdanje Saslong staze u odnosu na uobičajeno dočekalo je danas najbolje spustaše Svjetskog kupa na 47. utrci spusta u Val Gardeni, no to nije smetalo iskusnog Austrijanca Michaela Walchhofera da sjajnom vožnjom ponovi prošlogodišnji rezultat i dođe do svoje druge spustaške pobjede u Val Gardeni, ukupno 14. u Svjetskom kupu.

Nakon brojnih razočaranja u dosadašnjem dijelu sezone dobru vožnju napokon je odvozio Bode Miller, koji je u cilj ušao s 38 stotinki zaostatka za Walchhoferom, dovoljno za drugo mjesto i najbolji ovosezonski rezultat sezone. Iako je jedan dio utrke proveo na prvom mjestu, trećim mjestom svakako će biti zadovoljan Kanađanin Manuel Osborne-Paradis, a odlične nastupe skijaša s američkog kontinenta upotpunili su četvrto i peto mjesto Marca Sullivana i Erika Guaya.

Na ne previše zahtjevnoj, ali vrlo dinamičnoj stazi, s puno skokova i valovitih dijelova, potpuno je pak razočarao vodeći u ukupnom poretku Svjetskog kupa Aksel Lund Svindal. Norvežanin je od samog početka imao velik zaostatak, a utrku je završio tek na 34. mjestu, s ogromnih 3.11 sekundi zaostatka za pobjednikom Walchhoferom.

Iako je ove sezone pokazao da mu spust baš i ne leži, potpuno je razočarao i Ivica Kostelić, koji je s brojem 31 odvozio vrlo loše te je utrku završio na, u tom trenutku posljednjem, 31. mjestu, s čak 4.86 sekunde zaostatka za Walchhoferom, u konačnici dovoljno tek za 51. mjesto od 56. skijaša koji su završili utrku.

Pretposljednji, 55., bio je Natko Zrnčić-Dim s ogromnih 6.24 sekunde, dok je tek nešto bolji bio nastup Tina Širokog na 53. mjestu s 5.42 sekunde zaostatka.

Nadamo se da će bolje vijesti za hrvatsko skijanje stići već sutra kada je u Alta Badiji na raspored veleslalom, dok je ponedjeljak predviđen za slalom.