Nantes bez Klasnića ispao iz Kupa

Maja Giljanović • nedjelja, 04.01.2009.

Šest se prvoligaša oprostilo u 8. kolu Kupa među kojima četiri u međusobnim susretima momčadi iz Le Championnata, Auxerre od drugoligaša, a Nancy od četvrtoligaša...

Najzanimljiviji parovi na papiru nisu razočarali ni zanimljivošću što u 90 što u 120 minuta. Tako je primjerice Saint-Etienne Alaina Perrina potvrdio reputaciju svog trenera - Perrin je osvojio Kup 2007. sa Sochauxom, a 2008. s Lyonom.

Sada je usprkos izostanku čak 11 igrača (devetorice poput Payeta, Perrina ili Tavlaridisa zbog ozljeda te Varraulta i Benalouanea zbog suspenzije) slavio usred Bordeauxa. Žirondincima je u 74. minuti presudio Gomis, ali valja naglasiti da ni Blanc nije na raspolaganju imao južnoameričku koloniju Cavenaghija, Henriquea, Placentea i Wendela - samo se, naime, Jussie vratio ranije s novogodišnjih praznika.

Rennes gazi li gazi. Rouge et Noir trenera Lacombea slavili su golom Sowa u 42. minuti na Bonalu protiv Sochauxa, a u Nantesu je doslovce prštalo uzbuđenjima. Devet tisuća navijača kućama je, međutim, otišlo nezadovoljno jer Kanarinci su nakon što su se dvaput vraćali u život posustali nakon jedanaesteraca.

Najprije je vodstvo Caena iz 32. (Adnane) poništio Bekamenga u 78. minuti, a potom je nakon Savidanovog gola iz 105. penale izborio Bagayoko u 112. minuti. Gosti su svih pet puta probili Alonza, a za Nantes u kojem zbog ozljede koljena nije bilo našeg Ivana Klasnića je promašio Faty.

Bolje sreće nisu bili ni Valenciennes ni Auxerre ni Nancy. Valenciennes je nakon 120 minuta zaustavio Toulouse na 0:0 da bi na penale izgubio 5:4, Auxerre je na Korzici izbacio drugoligaš Ajaccio nakon 1:1 poslije 90 odnosno 120 minuta, a Nancy je nakon 0:0 krahirao u Romorantin-Lanthenayu protiv četvrtoligaša (4:2).

Nice je u Avionu petoligaša Arras slomila u produžecima golovima Moulounguija u 109. i Bamoga iz jedanaesterca u 112. minuti, a jedanaesterci su se pokazali sretnima za Le Mans, Grenoble i Lorient protiv četvrtoligaša Yzeurea i Raon-l'Etapea te petoligaša Alençona.

Duel Lyona u Guingampu protiv petoligaša Concarneau je odgođen zbog zaleđenog travnjaka, dok smo za kraj ostavili podvig Schirrheina.

Amaterska družina je eliminirala drugoligaša Clermont nakon što je u 65. minuti gubila 2:0. Golovima Ighlija i 36-godišnjeg Arnaud Martyja su najprije izjednačili, a potom demoralizirane goste potopili golovima Martzolffa u 81. i Rotha u 85. minuti.

Rezultat je ovo Schirreina za povijest jer nijednom klub koji se natječe u pet razina ispod Clermontove nije izborio šesnaestinu finala Kupa.

Coupe de France, 8. kolo:
Bordeaux - Saint-Etienne 0:1, Yzeure (4) - Le Mans 0:0 (4:5 nakon jedanaesteraca), Alfortville (4) - Le Havre 0:2, Raon-l'Etape (4) - Grenoble 0:0 (3:4 nakon jedanaesteraca), Alençon (5) - Lorient 2:2 (2:3 nakon jedanaesteraca), Sochaux - Rennes 0:1, Nantes - Caen 2:2 (3:5 nakon jedanaesteraca), Toulouse - Valenciennes 0:0 (5:4 nakon jedanaesteraca), Romorantin (4) - Nancy 0:0 (4:2 nakon jedanaesteraca), Ajaccio (2) - Auxerre 1:1 (3:1 nakon jedanaesteraca), Arras (5) - Nice 1:1 (1:2 nakon produžetaka)