Hajduk krenuo pobjedom

Ivana Jurica, Mihaela Bradovski • utorak, 06.01.2009.

Četvrto Dvoransko prvenstvo Hrvatske otvorili su, susretom protiv sesvetske Croatije, aktualni prvaci, nogometaši Hajduka. Susretom su dominirali Splićani, najveći je pljesak zaslužio domaći "dečko", Marin Tomasov. Ipak najveće je iznenađenje dvostruki strijelac, mladi Dinko Trebotić...

Debi u splitskom, bijelom dresu pogotkom je već u drugoj minuti okrunio mladi Zadranin Marin Tomasov za što je nagrađen velikim pljeskom dobro popunjenje dvorane u Zadru. Hajduk je već od prve minute pokazao kako je u Zadar došao s namjerom da osvoji novi trofej. Uz podršku stalnu Torcide Hajduk je gotovo stalno napadao na gol Ivana Radoša.

U četvrtoj minuti najbolji pojedinac susreta Marin Tomasov pogađa stativu. Croatia prijeti preko Šabana, ali Tomić sigurno brani. Splićani ponovno preuzimaju konce igre u svoje ruke što rezultira povećanjem vodstva. Dinko Trebotić u 11. minuti povisuje na 2:0, a s tim se rezultatom i otišlo na odmor.

U nastavku ništa se značanije nije promijenilo. Hajduk je i dalje više napadao i prijetio Radošu. Prvu je priliku ponovno imao Tomasov, ali je sesvetski vratar istrčavanjem spasio svoja vrata. U 17. minuti priliku je imao i Mario Tičinović, ali pucao je pored gola.

Tri minute prije kraja susreta konačan rezultat svojim drugim pogotkom postavio je Dinko Trebotić. Croatia do kraja susreta nije uspjela ozbiljnije ugroziti splitskog vratara Tomića, dok su Splićani na drugoj strani zaprijetili preko Mirka Oremuša.

Dvoransko prvenstvo 1. HNL, 1. kolo: Hajduk - Croatia Sesvete 3:0

1Rijeka 815:1+1418
2Hajduk 812:5+718
3Dinamo 819:9+1016
4Varaždin 86:4+212