Zagreb slavio i protiv Varteksa

Mihaela Bradovski • srijeda, 07.01.2009.

Iako je za Pjesnike ovaj dvoboj bio puno neizvjesniji od onoga s Osijekom, nogometaši Zagreba slavili su i u svome drugom susretu. Ponovno su raspoloženi bili vezni igrači, a još je jednu dobru utakmicu odigrao mladi Ivan Sesar...

Veznjak Zagreba Ivan Parlov udarcem u vratnicu otvorio je susret s Varteksom, igrala se četvrta minuta. U idućoj, vratar Pjesnika Josip Škorić prvi je puta na ovom prvenstvu morao vaditi loptu iz svoje mreže. Točan je bio Brezovec. Samo minutu kasnije Škorić je upisao obranu, lopta je uz pomoć njega završila na stativi. Puca je Šimek. Novu priliku Varteksa pred svojim vratima zautavio je Pejić.

Pejić je pravovremen bio i na drugoj strani, u 10. minuti poentirao je glavom na dodavanje Jurendića te susret vratio na rezultatski početak. Na samom kraju prvoga dijela prednost Zagrebu donio je Marko Kartelo, a na drugoj je strani u posljednjim trenucima s crte loptu izbio Sesar. Iz daljine je pucao Smrekar.

Još se jedan vazni igrač "bijelih" mogao proslaviti početkom drugog poluvremena. No Igoru Jugoviću pošlo je za nogom promašiti čitava vrata iako je bio sam i neometan u samoj blizini vratara Varteksa. I napadač Jurendić nije bio ništa spretnijji pa je njegova prilika završila potpuno bezopasno po vratara Drevena.

Na drugoj strani, dvije minute prije kraja susreta, odličnu je priliku zapucao Martan. Škorić stiže na vrijeme. Konačnih je 1:3, svojim drugim pogotkom na prvesntvu, drugim iz kaznenog udarca, postavio Parlov.

Dvoransko prvenstvo 1. HNL, 2. kolo: Varteks - Zagreb 1:3

1Rijeka 815:1+1418
2Hajduk 812:5+718
3Dinamo 819:9+1016
4Varaždin 86:4+212