Zagreb u trileru osigurao prolaz

Branimir Korać • petak, 09.01.2009.

Prvi susret četvrtog kola Dvoranskog prvenstva Hrvatske odigrali su Zadar i Zagreb, a u infarktnoj završnici Krstanović je zabio za neodlučenih 2:2 što je Zagrebu donijelo prolaz dalje...

U prvom susretu četvrtog kola drugog kvalifikacijskog turnira Dvoranskog prvenstva Hrvatske susrele su se dosad najuvjerljivije momčadi ovog turnira Zadar i Zagreb. Bio je to izravni dvoboj za prvu poziciju u skupinu u koji je Zagreb ušao sa stopostotnim učinkom dok je Zadar na kontu imao jedan remi.

Čini se kako je Zagreb na početku susreta osjećao još posljedice od prvog dvoboja dana i susreta s Dinamom te je Zadar to iskoristio i poveo u četvrtoj minuti preko Hajdukovog igrača na posudbi Ćurjurića. Zadar je nakon postignutog pogotka nastavio napadati, stvorio nekoliko izglednih prilika, ali mreža se nije tresla te se na odmor otišlo s vodstvom Zadra minimalnih 1:0.

U drugom dijelu Zagreb je krenuo odlučujuće tražeći barem izjednačujući pogodak koji bi ga vratio na čelo ljestvice. U tome je uspio u 19. minuti kada je Marin Oršulić lijepo naciljao kut gola Ježine za poravnanje na 1:1.

Završnica susreta bila je posebno dramatična. Prvo u 23. minuti Dragan Župan malonogometnim potezom vara obranu Zagreba i dovodi Zadar u vodstvo da bi u posljednjoj minuti Krstanović iskoristio poklon zadarske obrane i poravnao na 2:2.

Ovim remijem Zagreb je i teoretski osigurao prolaz u drugi krug natjecanja dok će Zadrani još malo pričekati na potvrdu prolaza.

1Rijeka 815:1+1418
2Hajduk 812:5+718
3Dinamo 819:9+1016
4Varaždin 86:4+212