Dinamo uzeo broncu

Zoran Zdelar • nedjelja, 11.01.2009.

Dinamo je uspješnijim izvođenjem deveteraca uspio osvojiti broncu, odnosno treće mjesto na ovogodišnjem Dvoranskom prvenstvu...

Kao što to obično biva, trenerima nije bilo lako motivirati svoje igrače za utakmicu u kojoj se bore za treće mjesto, no nešto raspoloženiji za igru bili Dinamovci. Nogometaši Marijana Vlaka mogli su povesti već u drugoj minuti kad je Mario Mandžukić prilično dobro pucao, no mreža Zagreba se ipak nije zatresla tom prilikom.

Nakon relativno izjednačene Dinamo je stigao do vodstva u šestoj minuti kada je kapetan Igor Bišćan bez problema prihvatio jednu odbijenu loptu, a zatim i zatresao mrežu s neka dva do tri metra udaljenosti za vodstvo.

8:6 Hrgović

Nije dugo klubu iz Maksimira trebao da stigne do još većeg vodstva, a za 2:0 zabio je novopridošli Ilija Sivonjić. Ivica Vrdoljak je s desne strane proigrao Sivonjića prizemnom loptom na drugu stranu, a bivši Interov napadač bez problema zabija.

Na odmor se ipak nije išlo s dva gola prednosti Dinama s obzirom da je Zagreb smanjio zaostatak, a strijelac je bio Mujdža nakon tri poteza u 11. minuti.

Modri su ipak ubrzo vratili dva gola prednosti, a nakon minute i pol igre Zagrebova vratara svladao je Tomo Šokota, za kojeg se zna da dobro igra mali nogomet, ali ga je Vlak na ovom turniru uglavnom štedio. Sammir je proigrao Šokotu na lijevu stranu, a iskusni napadač zabija bez problema.

Zagreb ipak nije dozvolio da Dinamo privede utakmicu kraju bez problema, pa su u 19. minuti ponovno stigli na samo jedan gol zaostatka nakon što je Oršulić vrlo efektno uspio svladati Butinu. U 21. minuti zagreb je preko Mujdže umalo stigao i do izjednačenja, no lopta ipak nije prošla gol liniju.

U posljednjoj minuti Zagreb je iz igre izvadio vratara, a to im se i isplatilo s obzirom da su 15 sekundi prije kraja regularnog dijela izjednačili preko Mujdže. Pobjednik utakmice odlučen je izvođenjem devetercima, a jedini precizan nije bio Zagrebov Parlov.

DPH, utakmica za treće mjesto: Dinamo – Zagreb 8:6

1Rijeka 815:1+1418
2Hajduk 812:5+718
3Dinamo 819:9+1016
4Varaždin 86:4+212