SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina D, 1. kolo, 17.01.2009, 18:15 h, Poreč, Žatika, gledatelja: 2.000

Zoran Zdelar • subota, 17.01.2009.

Srbija nije uspjela završiti uspješno prvo poluvrijeme, ali su zato u drugom dijelu odigrali fantastično i ubilježili na kraju uvjerljivu pobjedu...

UKUPNO30211/15

Mnogi su predviđali da će utakmica između Egipta i Srbije biti iznimno neizvjesna, a to su potvrdili i rukometaši obiju reprezentacija na terenu. Prvo poluvrijeme je završilo neriješeno, iako je u jednom trenutku Srbija imala četiri gola prednosti i to pri rezultati 12:8 u 24. minuti.

No, reprezentativci Irfana Smajlagića se nisu predavali te su u posljednjih šest minuta uspjeli izjednačiti, ali i isto tako sačuvati svoju mrežu netaknutom u tom razdoblju. Srbija je mogla u nekoliko navrata povećati svoje vodstvo i tako u nastavak ući s plusom, ali egipatski vratar je u posljednjim minutama iznimno dobro čuvao svoj gol.

Egipat je umalo već u prvoj minuti drugog poluvremena preokrenuo, ali sjajnom reakcijom Dimitrije Pejanović je ipak uspio sačuvati mrežu nedirnutom. Nakon dvije i pol minute Srbija se ipak vratila u vodstvo golom Nikole Kojića što je bio samo okidač velikog niza.

Srbija je nakon toga krenula daleko odlučnije, ponovno su se vratili u vodstvo koje je ovog puta bilo još veće. U 41. minuti su primjerice vodili s čak 21:13, ali to dobrim dijelom mogu zahvaliti iznimno raspoloženom vrataru Pejanoviću koji je s nekoliko novih sjajnih obrana demoralizirao protivnike.

Egipćani su uspjeli malo smanjiti zaostatak u trenutku kad je Srbija imala dva isključena igrača, ali nakon što su se naši istočni susjedi kompletirali bilo je očigledno da će privesti susret kraju bez problema te su zasluženo ubilježili pobjedu od 30:22.