SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina D, 1. kolo, 17.01.2009, 20:15 h, Poreč, Žatika, gledatelja: 2.200

Zoran Zdelar • subota, 17.01.2009.

Brazilska rukometna reprezentacija nije još ni blizu nekih europskih sastava, a sve njihove slabosti je razgolitila Danska...

UKUPNO2772/55

Reprezentativci Danske jesu poveli nakon 40-ak sekundi igre, ali u prvih nekoliko minuta ipak nisu briljirali te su Brazilci u potpunosti držali korak. Gledatelji su navijali za Brazilce, što se vjerojatno može zahvaliti popularnosti njihove najbolje nogometne vrste, ali brojni danski navijači ipak su bili prilično glasni djelomično zahvaljujući i svojim bubnjevima.

Brazil je tako nekoliko minuta uspio parirati aktualnom vlasniku brončanog odličja, ali Danci su se ipak uspjeli rezultatski značajnije odvojiti od 17. do 22. minute kad su vodili s 14:7. Razlika od sedam golova je održana i u idućim minutama te je Danska na poluvremenu vodila s 19:12.

Ništa se nije previše promijenilo ni u nastavku. Danci su kvalitetniji te su to pokazali i na terenu, pa ne čudi što su uspjeli i povećati vodstvo na dvoznamenkastu brojku. Brazilski vratar Santos se i nije previše iskazao svojim obranama, dok je na drugoj strani Hvidt vrlo dobro branio te je u samo prvih pola sata igre zaustavio sedam udaraca.

Danci su tako bez problema krenuli prema drugom krugu, a konačni rezultat od 40:27 to jasno potvrđuje.