SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina C, 1. kolo, 17.01.2009, 15:30 h, Varaždin, dvorana uz Dravu, gledatelja: 2.000

Ivana Strahija • subota, 17.01.2009.

Osim uvodnih minuta susret u Varaždinu nije bio posebno atraktivan. Poljaci su ne baš briljantnom igrom porazili Alžirce, i to je sve što se može reći o prvoj varaždinskoj utakmici.

UKUPNO2282/25

Susret u Varaždinu otvaraju Alžirci, koji prema Poljacima, svjetskim viceprvacima, ne pokazuju respekta. Hamza Zouaoui je prodrmao svjetski poznatog vratara Szmala i zaradio titulu prvog strijelca skupine C, no sreća Afrikanaca bila je kratkog vijeka, jer Tkaczyk i Jurasik pogađaju, a poljski vratar se ipak sabrao, pa je skoro 5:2.

Alžirci međutim nisu planirali pustiti Poljake da ih pregaze - odmah. Posebno je dobar vratar Rabir, koji nije ustuknuo ni pred masivnim Bieleckim. Alžirci se vraćaju u igru na 5:5 i pokupljaju simpatije (poluprazne dvorane). No, nesretno je u 18. minuti isključen Chehbour, što momke iz Alžira ostavlja za čovjeka kratke, pa Poljaci odlaze mnogo lakše do osjetne prednosti.

Do kraja poluvremena "natukli" su Poljaci +10. To smo već očekivali. U drugom dijelu balade Afrikanci više nisu imali ništa za reći ili pokazati. Teško prolaze poljsku obranu, kad i prođu ne znaju čekati i razigrati već odmah pucaju po golu, pa Szmal nema problema.

Do kraja susreta dosadno, a Poljaci i sa svega pola snage "ubijaju Alžirce u pojam". U 50. minuti je 31:16, a svi prisutni samo čekaju kraj. Šteta na takvoj utakmici, jer smo od Alžira očekivali ipak više od 15 minuta dobre igre.

Poljaci se doduše nisu iskazali, jer nisu igrali posebno nadahnut ni atraktivan nogomet. Očito ni momcima Bogdana Wente nije bilo zabavno igrati protiv Alžiraca. No, ukoliko to jest njihov domet, onda će mnogo teže upisati išta protiv ozbiljnih reprezentacija.